1 kilo vermek için ne kadar kalori yakmalıyız

1 kilo vermek için ne kadar kalori yakmalıyız

 

Diyet yapıyorsunuz ve bunu yanında da spor programı da uyguluyorsunuz. Bu sayede yaktıklarınızı ne kadar kalori verdiğinizi tartı üzerine çıktığınızda görüyorsunuz. Şunu unutmayın 1 kilo yağ yakmak için 7400 kalori gerekmektedir. Ortalama 70 kilo olan bir bayanda 110.000 kalori yağ erkekte ise 80.000 kalori yağ bulunmaktadır.

Günlük yaptığınız diyet ve spordan sonra yaktığınız kalori miktarından ekstradan 1000 kalori yakmak haftada 1 kiloya denk gelir. Bu değerlere ulaşmak için ise günlük aktivitelere ve egzersizlere büyük önem vermek gerekiyor. Spor salonlarında kardiyo egzersizleri için kullanılan koşu bandı ve eliptik bisiklet gibi aletlerde ortalama olarak ne kadar kalori yakıldığı görülebiliyor. Spor salonu haricinde dışarıda egzersiz yaparak ne kadar kalori yaktığını öğrenmek isteyenler içinde bir araştırma yapılmış ve bunun sonucunda 78 kg olan bir kişinin 45 dakika 5.5 km hızla yürümesi, 1,5 saat boyunca 5.6 km hızda bisiklet çevirmesi 500 kalori yakmasını sağlayacağı ortaya çıkmıştır.

Bu değerler vücut ağırlığı düştükçe hem süre hem de aktivitenin yoğunluğunun artmasına neden olmakta. Kilolu kişiler daha düşük yoğunlukta ve daha kısa sürede çok daha fazla kalori yakarlar. Kilo vermenin zaman geçtikte zorlaşması vücut yağlarının azalmasından kaynaklanmaktadır.

1 kilo vermek için ne kadar kalori yakmalıyız Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık