10 en kötü moda hatası

10 en kötü moda hatası

Bir kadının yapabileceği en kötü moda hataları diğer moda listelerinden biraz daha uzun olabilir çünkü şık olmayı amaçlıyorsanız, asla hata yapmamalısınız!

Bu listeyi incelerken hafızanızı canlandırabilir ve geçmişte gördüğünüz insanları ya da kendinizi düşünebilirsiniz. Hatta bazen eskiden yapmış olduğunuz hatalara gülmeniz de mümkün.

Birçok kişinin düştüğü bu moda tuzakları hakkında kendinizi kötü hissetmek yerine bardağın dolu tarafına bakmaya çalışın. Şİmdi bu hataları fark ettiğinize göre onları tekrarlamanız için bir sebep yok.

İşte 10 en kötü moda hatası!

Listemizin 1. sırasında tabiiki fazla dekolte yer alıyor.

Seksi olmak adına vücudunuzu gereğinden fazla sergilemeyin. Bu size seksi bir görünüm değil basitlik kazandırır.

Aşırı dekolte size pozitif ilgi çekmeyecek ve negatif bakışları etrafınızda hissedeceksiniz.

Bunu engellemek adına dekoltenizde ölçülü olmaya özen gösterin.

“Aşk simidi” olarak bilinen fazlalıklar pantolon ve eteklerin kemer bölgesinden taşıyor.

Düşük belli etek ve pantolon modellerinde ortaya çıkan bu durumu görmezden gelmek ve fazlalıkların üzerini örten uzun bluzlar giymek asla çözüm değil.

Bu moda hatası bacaklarınızı olduğundan kısa ve belinizi de kalın gösteriyor.

Biraz egzersiz ve hafif bir diyetle aşk simitlerinizden kurtulabilirsiniz.
Kadınların yaptığı en büyük moda hatalarından biri genellikle ilerleyen yaşla beraber ortaya çıkıyor.

Belli bir yaş grubundaki kadınlar, gençliklerinde giydiği ve kendilerine yakıştığını düşündüğü kıyafetlerde takılıp kalıyor.

Değişen vücutlarına ve modaya aldırmadan yıllardır aynı stilde giyinen, saç ve makyajını değiştirmeyen demode kadınlar maalesef hoş bir görünüm sergilemiyor.

Modayı yakından takip edip son trendleri uygulamaya çalışmasanızda güncel olana uymak ve vücudunuza uygun seçimler yapmak sizi bu moda hatasından kurtarır.

Kadınların sıkça yaptığı moda hatalarından biri de üzerlerine olmayan çok bol ya da dar kıyafetleri giymeye çalışmak.

Üzerinize 1 beden küçük bir pantolona sığmış olabilirsiniz ama bu size yakıştığı ve içinde iyi göründüğünüz anlamına gelmez.

Aynı şey büyük gelen kıyafetlerde de geçerli. Üzerinizde emanet gibi duran bir elbise yerine göğüs ve belinize tam oturan modelleri tercih etmelisiniz.

Eğer üzerinize tam oturmayan bir kıyafet beğendiyseniz mutlaka bir terziye giderek boyunu, belini ya da kollarını tamir ettirdikten sonra giyin.

Yanlış malzeme seçimi de moda hatalarına yol açabilir.

Trendlere uygun bir elbise giyseniz bile, kıyafetinizin kumaşı sentetik ve kalitesizse hoş olmayan bir görünüm yaratabilir.

Elbise modellerini incelediğiniz gibi giyeceğiniz kumaşları da vücudunuza uygun seçmelisiniz.

Pullu, parlak, rugan, krep, pamuklu, saten, ipek ya da tafta… Bu kumaşların her biriyle harika elbiseler elde edebilir ama her kumaşı 7/24 kullanamazsınız!

Hangi kumaşların gece hangilerinin günlük kullanım için uygun olduğunu öğrenmelisiniz.

Aşırı süs ve parıltı da moda hatası yapmanıza neden olabilir.

Moda1Özenle seçilen bir kaç parça aksesuar kıyafetlerinizi tamamlamaya yetecektir.
Ancak işi abartıp bulduğunuz her boşluğa parıltılı bir süs yerleştirmemelisiniz.

Üst üste aksesuar takma trendine uymak istiyorsanız, kullanım şekillerine dikkat ederek kendi aksesuar kombinlerinizi oluşturabilirsiniz.

Kilotlu çorap ve taytlarda yaratıcı tercihler yapmak bazen hoş olsa da, işin dozu kaçırılınca ortaya pek de hoş kombinler çıkmıyor.

Genellikle uzun tunikler, sweatshirtler ve tişörtlerle kombinlenen taytlar çok kötü sonuçlar yaratmasa da düz renkleri tercih etmek sizi moda hatası yapmaktan kurtarabilir.

Renkli ve desenli kilotlu çoraplar taytlardan daha tehlikeli. Özellikle mini etek ve kısa şortlarla yapılan külotlu çorap kombinlerinin yarattığı “Tavşan Kız” imajı pek hoş değil.

Parıldayan bronz bir teni kim sevmez ki? Güneşte bronzlaşma fırsatı bulamayanlar bronzlaştırıcı kremleri kullanmayı tercih ediyor.

Bazı krem uygulamaları son derece doğal bir bronzluk verirken, işi abartanlar turuncu bir renge sahip oluyor.

Turuncu bir ten rengi sizi güzel göstermekten çok komik ve hoş olmayan bir görünüme büründürür. Bundan sakınmak için bronzlaştırıcı kremleri kullanırken çok dikkatli olmalısınız.
Kıyafetlerin altından belli olan çamaşırlar ve çamaşır izleri en çok yapılan moda hatalarından.

Giydiğiniz kıyafete uygun belli olmayacak iç çamaşırlarını tercih etmelisiniz.

Eğer gerekiyorsa alışveriş yaparken kıyafetinize uygun bir çamaşır alabilirsiniz.

Giyim zevkinize ve vücudunuza çok mu güveniyorsunuz? Bazen aşırı kendine güven insana zarar veren en büyük şey olabiliyor.

Vücudunuz güzel olduğu için her ortamda istediğiniz kıyafeti giymemelisiniz. Her kıyafetin giyileceği yer bellidir ve giysiler satılırken gece kıyafeti, kokteyl elbiseleri,günlük kıyafetler ve iş kıyafetleri gibi kategorilere ayrılır.Gece kıyafetlerini gündüz giymeye çalışırsanız şık değil komik görünürsünüz!

Aşırı güvenle alakalı bir başka durum da vücuduyla barışık kişilerin kendine yakışıp yakışmadığına bakmadan beğendiği stilleri uygulama çabası! Fazla kilo problemi olanlarda daha sık ortaya çıkan bu durum, kötü sonuçlar doğurabiliyor.

Bu şekildeki bir moda hatasını önlemek için çevrenizdeki kişilerin yorumlarına kulak verin ve evden çıkmadan önce aynaya bir kez daha bakın.

Moda

10 en kötü moda hatası Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık