8 Saatte zayıflamak kim istemez

8 Saatte zayıflamak kim istemez

Şimdiye Kadar yapmış olduğunuz yada duyduğunuz diyet programlarını unutun. Evet Başlıktaki ifade doğru 8 saatte zayıflamanın mümkün olabileceğini bilim adamları söyledi

Kaliforniya da bilim adamlarının yapmış olduğu bir araştırmada 8 saat gibi kısa zamanda zayıflanabileceğini bu yapılan diyet programa diğer diyetlere benzemediğini belirtti. Yeme alışkanlığını 24 saate bölmek yerine 8 saatle sınırlandırmak ve bu forma girmenin yönteminde istediğiniz her şeyi hatta çikolata bile yiyebiliyorsunuz
Bu forma girme yöntemine göre vücut, sekiz saatte beslenmeye alışınca genetik bir değişime uğrayarak yağ depolamak yerine yağ yakmaya başlıyor. Her diyette olduğu gibi bu forma girme yönteminde de diyetle birlikte düzenli egzersiz de yapmak gerekiyor.

Kaliforniya’daki bir bilimsel araştırma enstitüsü olan Salk Institute’nün yaptığı araştırmada fareler üzerinde 8 ile 12 saatlik zaman dilimlerinde yüksek yağlı diyetler uygulandı. Araştırma sonucunda ise hepsinin sağlıklı ve zayıf kaldıkları ortaya çıktı. Üstelik aynı zaman dilimi içinde beslenmenin sağlık açısından faydaları da ortaya çıktı.
Yapılan araştırma sonuçlarında diyetinizde küçük kaçamaklar yapsanız dahi tüm çabanızın boşa gitmeyeceği de kanıtlandı. Kısacası arada küçük kaçamaklar yapmak diyeti sonlandırmanızı gerektirmiyor. Kulağa ne kadar iyi geliyor değil mi?

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık