Açık renk koltukları temizleme yöntemi

Açık renk koltukları temizleme yöntemi

Açık renk koltukları temizleme yöntemi. Leke ve kirler açık renk koltuklarda daha çok belli olur. Bu nedenle bu koltukları sık sık temizlik yapmak gerekir. Kirlerin ve lekelerin kumaşa nüfuz ettiğinden açık renkli koltukların renk atmasına sebep olmaktadır. Yada kullanmanızdan dolayı renklerde solmalar olabilir. Açık renk koltukları temizleme yöntemi mikrofiber bezler ve pamuk gibi kumaşlarla temizlemek mümkün.

Sizlere koltuklarınızı temizlemenizde yardımcı olacak sihirli temizlik formülü

Gereken malzemeler

Tas içinde 2 bardak sıcak su

Yumuşak olan beyaz pamuklu bez

temiz açık renkte bir sünger

Hafif  sıvı bulaşık deterjanı

Beyaz sirke

Karbonat ve Boraks

Açık renk koltuklar nasıl temizlenir

2 bardak sıcak suyumuzu ve 1 çorba kaşığı bulaşık detarjanını tasın içine koyunuz. Köpürene kadar iyice karıştırınız. Sıcak su lekelere daha iyi etki edeceğinden soğumadan uygulama yapmalıyız. Pamuklu bezi bu suya batırın ve fazla suyunu sıkın. Koltuklarınızı bez ile ovalayarak siliniz. silme işlemi bittikten sonra karışım kumaşa iyice işleyebilmesi için 10 dakika gibi bir süre bekleyin.

Ardından durulamak için temiz bir bez alın ve koltuğu silin. Koltuklarınızda herhangi bir tortu kalmayacak şekilde devam edin. Tortu bırakırsanız kumaşınızda leke kalabilir.

Halen leke veya kir çıkmadıysa sıcak su ve bez ile ovalayın. Suyun içine çeyrek çay bardağı beyaz sirke ve bir yemek kaşığı kadar karbonat katınız. Ardından temiz bir bez ile aynı bölgeyi durulayınız. Ayrıca isterseniz koltuk temizliğinde boraks tipi malzemelerle temizlik yapabilirsiniz.

Eğer hâlâ leke varsa sıcak su ve temiz bir bezle lekeleri ovun. Suya çeyrek bardak beyaz sirke ve bir yemek kaşığı karbonat ilave edebilirsiniz. Ardından temiz bir bezle lekeli bölgeyi durulamalısınız.

Koltuğu temizlemek için boraks bazlı temizleme tozu da kullanabilirsiniz.  Boraks kullanmadan önce muhakkak  boraksın kullanım kılavuzunu okumalısınız.

 

Diğer bir yazımızda diğer alternatifleri denemek için  Koltuk nasıl temizlenir yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık