Adet sancısını gideren bitkisel kür

Adet sancısını gideren bitkisel kür

Adet dönemlerinde kadınların en az yarısı az ağrılı yada çok ağrılı olarak geçirmektedir. Bu adet sancısı, kanama normal sınırlarında olması için rahim kasılmalarından dolayı ortaya çıkmaktadır.  Genellikle bu ağrılar günlük yaşamı etkilemese de kimi zaman sancılar büyük olabilmektedir.

Sizlere adet söktürücü bitkisel bir kürden bahsedelim.

Bu bitkisel çay civanperçemi, papatya, nane, maydanoz, safran, kimyon, anason, rezene, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve adaçayını öneriyoruz. Bu bitkilerden hangisini istiyorsanız o bitkiyi çay demler gibi demleyip içiniz. Bu otlardan yapılan çayı günde 3-4 bardak içebilirsiniz.

Adet söktürücü bitkisel çaylar olarak maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve adaçayını öneriyor. Bu bitkilerden hangisi istenirse o bitki, çay şeklinde demlenip içilir.

Adet Sökücü Şifalı Bitkiler nelerdir

Adet söktürücü ilaç biçiminde isteyenlere dereotu tohumunu kullanabilir. 2 çay kaşığı kadar dereotu tohumunu ile yukarıda yazdığımız çay ile birlikte içilmesi ile adet sökmeye yardımcı olacaktır.

Ayrıca adet düzensizliğiniz var ise Zerdeçal bitkisini çayını demleyip içebilirsiniz veya toz halinde de kullanabilirsiniz.

Civan perçemi ile hatmi çiçeği karışımını çay halinde içerseniz faydasını göreceksinizdir.

Buradaki yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Uygulayıp uygulamamak okuyucularımızın taktiridir

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık