Aşırı yediğimiz yemekleri Yakma formülü

Resim bulunamadı

KuruyemisYemek yerken herşey güzel gitmekte ancak yemeği fazla kaçırdıktan sonra pişmanlık yaşarız.Vucudumuza fazla yüklediğimiz kalorili yiyecekleri sindirmek için bedenimiz daha fazla çalışmaktadır.Zarar veren yiyecekler sindirim esnasında ortaya çıkan rahatsızlıklar kalp,diyabet,kanser gibi hastalıklara neden olmaktadır

Peki bu yediğimiz fazla yiyecekleri telafi etmenin bir formülü varmıdır.İşte sizlere lezzetli formüller vereceğiz.Umarız işinize yarar
Yemeği fazla kaçırdığınızda portakal suyu için. Portakal suyunun içindeki antioksidan benzeri bir içerik olan flanoid, kalorilerin kalbe zararlı etkilerini önleyebilir.

2010 yılında American Journal of Clinical Nutrition tarafından yapılan bir araştırmada yüksek kalorili ve yağlı bir kahvaltıyla birlikte portakal suyu içen kişilerde zararlı serbest radikallere daha düşük oranlarda rastlandığı görülüyor.
Eğer kalorili bir öğün yediyseniz, arkasından meyve yiyebilirsiniz.

Antioksidan açısından zengin olan böğürtlen, üzüm, kivi ve kirazlar, yemek yedikten sonra ortaya çıkan zararlı serbest radikalleri azaltan etiye sahip.

Antioksidan açısından zengin sebze ve meyveleri tüketmeden yalnızca bol kalorili yemekleri tüketmek zaman içinde sağlığınızı kötü yönde etkiler.
Yemekle birlikte tüketeceğiniz bir yemek kaşığı sirke kan şekerinizdeki yükselişi dengeleyebilir.

Salatanızın üzerine ekleyeceğiniz sirke bunun için yeterli.

Birçok kişinin kan şekeri hızla yükseldiğinde aynı hızla düşer ve bu dalgalanma acıkma hissini beraberinde getirir. Öğünlerinize sirke ekleyerek bunu engelleyebilrisiniz.
Kırmızı şaraptaki antioksidan içeriği yediğiniz yağlı besinlerin vücudunuzda oluşturduğu zararlı içerikleri azaltacak etkiye sahip.

Yağlı yiyeceklerle birlikte tükettiğiniz bir kadeh kırmızı şarap kalp hastalıklarının önüne geçebilir.
Yemeğinize baharat ekleyerek aşırıya kaçtığınız öğünlerin vücudunuzda yarattığı olumsuz etkileri önleyebilirsiniz.

The Journal Of Nutrition’ın 2011 yılında yaptığı bir araştımada , içinde 2 yemek kaşığı baharat olan yemekleri yiyen katılımcıların baharatsız yemek yiyen katılımcılardan daha yüksek antioksidan seviyesiyle, daha düşük trigliserit ve insulin seviyesine sahip olduğu gözlendi.

Aşırı yediğimiz yemekleri Yakma formülü Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık