Asla ama Asla makyajınızı temizlemeden uyumayın

Asla ama Asla makyajınızı temizlemeden uyumayın

Gün boyu yaşanan iş stresi olsun trafik olsun günümüzün yorgun geçmesine sebep vermektedir. Akşam olduğunda Makyajımızı bu yorgunluktan dolayı yada üşengeçlikten temizlemeden öylece yatarız. Unutmayın ki cilt geceleri kendini yenilemektedir. Makyajla uyumak cildinizin yenileme süresinde oldukça zarar vermektedir. Cilt yenilemesini engel olduğu gibi cildinizde olumsuz etkiler bırakabilir.

Makyajlı bir şekilde uyumanın sizlere olumsuz etkilerden bazıları


Fandöten
Fandöten cildimizi tamamen örtmektedir, bu yüzden cildimizdeki gözeneklerin havasız kalmasına sebep olmaktadır. Şunu unutmayın Fandöten ciltte en fazla 6 saat kalmalıdır. Fazla durduğunda havadaki bakteri ve mikroorganizmaların cildinizin üzerinde üremesine sebep olur. Bu yüzden sivilceler ve siyah noktalar oluşmaktadır.
Ruj:
Ruj kişinin en ilgi çekici bir makyaj malzemesidir. Eğer doğru bir şekilde temizlemezsiniz. Dudaklarınızda kurumalara ve çatlamalara sebep olmaktadır. Buda görüntünüzü itici bir duruma getirir. Dudaklarınızı nemli bez ile siliniz ve nemlendirici dudak kremlerini yada zeytinyağı ile bakım yapabilirsiniz.
Maskara
Etkileyici bir bakışa sahip olmanın temeli Maskara dan geçer. Gözlerini güzel gösterebilir. Ancak diyerek maskaranın içeriğinden dolayı bakteriler hızlı bir şekilde üremektedir. Buda kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir.
Saç spreyleri
Saçınızın şeklini bir şekilde korumak istiyorsunuz ve saç spreyi kullanıyorsunuz. Eğer gün bitiminde saçınızı yıkamadan uykuya dalıyorsanız. Saçınızın kurumasına sebep oluyorsunuz demektir. Birde saçınız zaten kuru ise kopmalarına bile sebep olabilirsiniz. Saç spreyleri saçınızın diplerinin havasız kalmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Saçlarınızı uyumadan önce mutlaka yıkayınız

Asla ama Asla makyajınızı temizlemeden uyumayın Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. aslı diyor ki:

  Aynen katılıyorum makyaj iyi bişi de olsa gözenekleri tıkar o yüzden cildin ölmemesini için yatarken temizlemek gerekir

 2. meltem diyor ki:

  çok doğru ve önemli bilgiler vermişsiniz. çoğu genç kız bunlara maalesef dikkat etmiyor

 3. best54 diyor ki:

  dikkat etmediğimiz ama sağlığımızı olumsuz etkileyecek bir konuya değinmişsiniz.

 4. osman diyor ki:

  Makyajsız uyumamak mı keşke makyaj bile yapılmazsa böylece kimsenin böyle bir derdi olmaz

Yorum Yaz


Yukarı Çık