Ayakkabıda Bakım Önemlidir

Ayakkabıda Bakım Önemlidir

En az günde 8-10 saat ayağımızdaki ayakkabıların nasıl bakım yapmamız gerektiğini biliyor musunuz? İşte sizler için hazırladığımız öneriler.
Zeytinyağı
Botlarınızın yeni alınmış gibi parlamasını istiyorsanız birkaç damla zeytinyağı işinizi görür. Bir kağıt havlu ya da bezin üzerine sadece bir-iki damla zeytinyağı döküp, bu bezle botlarınızı silebilirsiniz. Oldukça doğal olan bu yöntem ayakkabılarınıza bakım yapar ve daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Ayakkabılarınızı parlak giymekten hoşlanıyorsanız, bunu sık sık tekrarlayabilirsiniz.

Kutusunda tutun
Birçok kadın ayakkabılarını dolaba dizip hepsini bir arada görmekten hoşlanır. Ancak botlarınızın zarar görmesini istemiyorsanız, çıkardıktan sonra kutularına koyup saklamalısınız. Bu botlarınızın deforme olmasını engeller.
Kağıt sıkıştırın
Uzun botlarınızın şeklinin bozulmamasını ve zarar görmemesini istiyorsanız, kullanmadığınız zamanlarda içlerine biraz gazete kağıdı sıkıştırabilirsiniz. Böylece uzun botlarınızı tekrar giymek istediğinizde, eğilip bükülmüş ve derisi zarar görmüş botlarla karşılaşmazsınız.
Limon
Ayakkabılarınız kirlediği zaman limon suyunu ve içme suyunu %50 oranında karıştırıp, bu karışımla ayakkabılarınızı silebilirsiniz. Limonun asitli yapısı ayakkabınızdaki kirleri kolayca temizleyip yeni gibi görünmesini sağlayacak.
Ayakkabınızın bakım ve cilasını yapmak ayakkabının ömrünü uzatır. Son olarak her gün aynı ayakkabıyı giymeyin. Ayakkabıyı bir iki gün giydikten sonra dinlendirin. Böylelikle ayakkabılarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık