Ayaklarınızıda Oje Varken Çizme Giymeyin

Ayaklarınızıda Oje Varken Çizme Giymeyin

Kadınların özellikle bot, ayakkabı, çizme giyecekleri zaman dikkat etmeleri gerekmektedir.

Her insanın ayaklarında 7200 sinir ucu ve 19 damar kası bulunmakta eğer yanlış tercihler sağlık sorunlarına neden olabilir

Kış aylarında Zorunlu olarak kapalı ayakkabılar giyilir.Ayakkabı seçiminde, ayak yapısı ile direkt ilgisi vardır. Eğer Yanlış ayakkabı seçersek,bunun devamında idrar yolları enfeksiyonu, bel ağrısı, uzun süre ayakta duramama şikayetleri oluşmakta, bunun yanında mantar enfeksiyonu kaçınılmaz olur. Akşamları eve gelindiğinde ayaklarımızı sabunlu suyla yıkanmalıyız.

Kimi kadınların daha şık görünmek için sağlık sorunları meydana gelebilecek hatalar yapmakta

Bunlardan biride oje silinmeden bot giyilmesidir

“Botun içindeki ayaklar, hapisteki insan gibidir. Havasız kaldığı için dolaşım olmaz ve kılcal damarlar görevini yapamaz. Deride bulunan 400 ter gözeneği zaman içinde kapanır. Bunun devamında da ayakta değişim başlar. Mantar enfeksiyonu tırnağa bulaşır ki bu da şekil ve renk bozukluğunu devamında getirir.

Ayrıca ojelerdeki kimyasal maddeler, havasız ortamda tırnağın hem rengini değiştirir hem de kavisini bozar. Tırnaktaki kavis adeta dağ şeklini alır, renk değişikliği iki katına çıkar ve mantar enfeksiyonu gelişir.

Ayaklarınızıda Oje Varken Çizme Giymeyin Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. SUNA O diyor ki:

    Aman diyim arkadaşlar doğru soyluyorlar

Yorum Yaz


Yukarı Çık