Ayran ile zayıflama diyetinin faydaları

Ayran ile zayıflama diyetinin faydaları

 

Proteinler içinde en sağlıklısı yoğurttur. Günlük beslenmede vazgeçilmez besin kaynağından yoğurt ile yapılan ayran ile zayıflama diyetinin faydaları ile ilgili bazı bilgiler paylaşmak istedik. Yoğurt tam bir antioksidandır, yani vücuttan toksinleri atmak için yardımcı kaynaktır. Diyet listeleri başında yoğurt en başı çeker, ister şok diyet isterseniz sağlıklı bir şekilde uzun sürede yapılan diyetlerde yoğurt mutlaka tüketilmelidir. Zayıflama esnasında protein kaynaklı beslenen bir kişi kas kayıplarına karşı dirençli olur. Yoğurdu ayran biçiminde tüketilmesi demek hem yağ yakma hem de ödem söktürücü bir özelliğe kavuşur. Halk arasında ayran gaz yaptı şişirdi beni derler, işte bu yanlış ayran değil içine attığınız tuz şişirir.

Ayran ile zayıflama diyetinin faydaları

Ayran ile yaptığımız diyet şok diyet ile adlandırılır. Bu diyeti uygularken eğer tuz kullanmaya kalkarsanız diyet diyet’likten çıkar fayda yerine zarara uğrarsınız. Ayran içinde bulunan tuz vücutta ödeme yol açar ve tansiyon yükselmesine sebep verebilir. Ayran diyetini ister 3 gün isterseniz 1 hafta uygulayabilirsiniz.

Ayran ile zayıflama diyetinin Zaraları

Bu diyeti uygulamak kolay ama riskli diyetler arasına girer. Tek besin kaynağı ağırlıklı olan bu diyet kronik rahatsızlığı olanlar, örneğin şeker, kalp hastalığı olanlar gibi kişiler bu tip diyetten uzak durmalıdır. Ayran diyetinin bir yan etkisi de bitkinlik ve halsizliğe yol açar ve vücut direncini düşürür. 18 yaşından küçük ve 65 yaşından büyüklerin bu diyeti yapması sakıncalıdır. Ayran diyeti gibi şok diyetler kalıcı kilo kaybı sağlamamaktadır. Sağlıklı ve uzun süreli diyet listeleri uygulamanız sağlık açısından daha faydalıdır. Sok diyetleri 1 ay içinde 1 kere ve 3 günü geçmemelidir. Özellikle dikkat etmeniz gereken nokta; akşamları ayranın yanında tüketeceğiniz besin karbonhidratlı ya da yağlı olmamalı, protein barındırmalıdır. Böylece yağ yakımını hızlandıran ayrana bir destek de siz ek besin ile vermiş olursunuz.

Her zaman söylediğimiz 34numara.com veya herhangi bir yerde okuduğunuz diyet programlarını uygulamadan önce konunun uzmanına danışınız

Ayran ile zayıflama diyetinin faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık