Balgam söktürücü Kür

Balgam söktürücü Kür

Eğer Sigara içiyorsanız veya soğuk algınlığında dolayı balgam sorunu yaşıyorsanız sizlere balgam söktürücü bitkilerle baş başa bırakmak istiyoruz.

Balgam söktürücü için Tere Kürü
Tere kürü balgam söktürmek için birebir iyi geldiğini, eğer doğru uygulanırsa balgam sökmede kesin çözüme ulaşırsınız. Balgam söktürmenin yanında anemi, iltihaplı Romatizma ve Prostat büyümesi gibi rahatsızlıklara da faydalı olmaktadır.

Tere Kürü Yapılışı: Kaynamakta olan yarım litre kadar suyun içine 15-16 tane tere ilave edilerek kısık ateşte yalnızca 3 dakika haşlanır. Tereler haşlanırken tencerenin ağzı kapalı tutulmalıdır. Haşlanan tere suyu hiç soğuması beklenmeden direkt olarak süzülür. Süzüldükten sonra soğuması beklenir.

Tere Kürü Uygulanışı: Hazırlanan bu tere kürü aç karnına ya da yemeklerden 2 saat kadar sonra içilir. Tere kürü günlük taze olarak hazırlanır ve 5 gün boyunca araklıksız küre devam edilir.

Bu Kür 3. günden itibaren bronşların açılacağını ve kolayca balgam sökmeye başlayacaksınız. Sigara tiryakisi biri iseniz tere kürüne dönem dönem devam lisinizSayın Saraçoğlu, tere kürünün içindeki bazı kimyasal maddeler nedeniyle idrar yaparken hafif yanma olabilir ve bu gayet normal bir durumdur

Demire bağlı Anemi şikayeti olanlara yemeklerde tere yemenizi tavsiye ederiz, iltihaplı romatizma şikayeti ve iyi huylu prostat büyümesi şikayeti olanlara da yukarıda tarifini verdiğimiz tere kürünü ayda bir kez uygulamalarının yararlı olacaktır

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık