Balkon ve Teras Dekorasyonu nasıl olmalı

Balkon ve Teras Dekorasyonu nasıl olmalı

Evet arkadaşlar mart ayını bitirdik ve bahar gelmeye başlıyor. Hatta bugünlerde kendini hissettirmeye başladı. Bahar ayı gelince kişilerde tatlı bir hava oluşur ve bazı değişimler istemektedir. Kimi zaman bu kendinde değişim olur kimi zaman evinde değişikliğe gider. Boya işine girişir yada evin dekorasyonunu değiştirmeye başlanır. Sizlere bu dekorasyon değişikliğinden biri olan balkon dekorasyonundan bahsetmek istedik.

Tabibi bunlara başlamadan önce balkonda keşif yapmalısınız ne taraftan güneş çok alıyor neresinin görüntüsü daha kötü yada manzarası rahatsız edici bunları gözden geçirebilirsiniz. Biz bu yazımızda balkon dedik ama siz bunu teras yada bahçelerinizde uygulayabilirsiniz.

Balkon ve Teras Dekorasyonu nasıl olmalı

Balkonumuz müsait ise önce çiçeklerden başlayalım. Evinizde bitmiş bisküvi kutusu yada çay kutusu var ise değişik bir tarz olarak bunlara çiçeklerinizi yerleştirerek saksılar yapabilirsiniz. Yada çocuklarınızın kullanmadığı oyuncak kamyonları dekoratif saksı niyetine kullanabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de göze farklılık yaratacaktır.

Renkli sepetler hatta kırlent yastıklarla balkonunuzda şık bir köşe yaparak hafif bir köy havası katabilirsiniz. Geniş balkonlarda keyifli sofralarda yemekler için ahşap masa ve sandalyeler koyup güneşten korunmak içinde dekoratif şemsiyelerden faydalanabilirsiniz. Güneşten korunmayı bambularla yaparsanız otantik bir balkona çevirebilirsiniz. Balkonunuz çeşitli yerlerine fenerli mumlar koyarak sevdiğinizle beraber romantik akşamlar geçirmek için köşeler hazırlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. sorgulamert diyor ki:

    Özellikle yaz aylarının da yaklaşması ile birlikte Balkon ve teras gibi mekanları daha fazla kullanıyoruz. Bu yaratıcı fikirler çok iyi oluyor.

Yorum Yaz


Yukarı Çık