Banyo temizliği için ip uçları

Banyo temizliği için ip uçları

Yaşam yeriniz olan evinizin en hijyen olması gereken yerlerin başında banyo gelmekte. Banyo temizliği oldukça zahmetli ve çaba gösteren bir iştir. Saç taramasından dolayı tıkanan lavabolar, kireç içinde kalmış musluklar, kir ve yağlı duş panelleri, tuvaletler. Sizlere banyo temizliği için ayrı ayrı temizlik ve hijyen sağlamak mümkün kılacak ip uçları sayesinde tertemiz banyoya sahip olacaksınız

Banyo temizliği için ip uçları

Banyoda bulunan aynalar ve camların temi ve ışıl ışıl olması için oldukça basit bir yolu var. Tek yapılması gereken traş köpüğünü temizlik yapacağınız yüzeye sıkın ve nemli bir bez ile durulayınız. Farkı hemen fark edeceksiniz

Küvet temizliği nasıl yapılır

Sabun ve suyun oluşturduğu kalıplaşmış lekeleri çıkarmak oldukça zordur. Doğru malzemeyi doğru şekilde kullanırsanız küvet temizliği zahmetsiz bir hale gelecektir. Yarım ölçek sirkenin içine 1 ölçek ispirto ve çeyrek ölçü karbonatı 4 ölçek su ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı leke olan bölgeye uygulayınız ve 15 dakika bekletin bol su ile durulayın.

temiz-banyolarKlozette Kusursuz Hijyen sağlamak için

Evde hijyen konusunun en önemli noktalarından birinde sıra. Klozeti temizlemek şimdi çok daha kolay olacak. Hem de daha önce hiç denemediğiniz tahmin ettiğimiz malzemelerle. Her zaman diş ve diş etlerinizi temizlemek için kullandığınız gargaranızı şimdi de tuvalette kullanacaksınız. Yapmanız gerekenler, gargarayı lekeli bölgeye uygulamak ve yarım saat beklettikten sonra tuvalet fırçasıyla temizleyip sifonu çekmek. Ayrıca klozet temizliğinde mükemmel hijyen sağlayan bir diğer madde de sirke. Ancak kokusu dolayısıyla ağız bakım suyunu tercih etmek isteyebilirsiniz.

Banyo temizliğinde Parlayan Fayanslar

Çamaşırlarınız için kullandığınız leke çıkarıcı etkili deterjanları farklı yüzeylerde de kullanmayı denediniz mi? Deterjan içinde bekleteceğiniz bir makyaj temizleme pamuğu, fayans aralarını temizleyip parlatmak için birebir. Aynı işlem için diş macunu ve eski bir diş fırçasını da kullanabilirsiniz.

Paslı Yüzeyler nasıl temizlenir

Paslı yüzeyleri temizlemek çoğu zaman büyük uğraşlar gerektirebilir. Tabii, doğru formülü bilmiyorsanız. Şimdi paslanan bölgeye biraz tuz dökün ve bölgeyi çitileyerek temizleyin. Üzerine biraz da limon suyu sıkın. Bir gece böylece bekletin. Sabah bu bölgeyi suyla duruladığınızda kir ve pastan eser kalmamış olduğunu göreceksiniz.

kuvet-temizligi-nasil-yapilirBanyo Tavan Döşeme temizliği

Bembeyaz tavanlarda tozlanma hiç de istediğimiz bir şey değil. Ancak bunun önüne geçmenin oldukça kolay bir yolu var. İhtiyaçlarınız, bir yüzey temizleyici mop, biraz su ve sirke. Suyun içine sirke ekleyin, karıştırın ve süpürgeyi karışıma daldırıp tavana uygulayın. İşlem sırasında gözlerinizi korumanızda fayda var.

Banyo Duş perdesi temizliği

Su ve sabun kalıntıları ile pislenen duş perdesini temizlemenin oldukça kolay bir yolunu biliyoruz. Spreyli bir kabın içine 500 ml. sıvı çamaşır deterjanı, 2 yemek kaşığı da bulaşık deterjanı ekleyin ve karışımı duş perdenize iyice sıkın. Birkaç dakika sonunda suyla durulayın ve yeni duş perdenize “Merhaba!” deyin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık