Bebek odası döşerken dikkat etmeniz gerekenler

Bebek odası döşerken dikkat etmeniz gerekenler

Gözünüz gibi sevdiğiniz bebeğinize bir oda yapmak istiyorsanız Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Bebek odası dekorasyonu yaparken ilk olarak bebek odası olarak belirlediğiniz odanın boyutlarına göre bebek odası takımı satın almak gerekir. Bir Bebek odasında bulunması gerekenler sırasıyla şunlardır: Haliyle bir dolap.yatak,bebeğimizi rahat uyuması için güzel sesler çıkartan yatağına yada tavana monte edilen bebek odası aksesuarları, muhakkak emniyet kemerli olması gereken mama tabağının konulacağı yüksek sandalyeler, Bebeğin zekasını geliştirebileceği oyuncaklar, tuvalet alışkanlığı edinebileceği malzemeler,erkek yada kıza göre renkli objeler.

Bebek Odası Halısı seçimi

Muhakkak Halıların yumuşak olması gerekir, emekleme döneminde bebeklerimiz için önemlidir. Yaramazların eşyaları alıp yere atabilir, kırıp dökebilir veya başını sert cisimlere çarpabilir.Bu tip beklenmedik şokları en aza indirmek için tüm detayları düşünmemiz gerekmektedir. Bizce beton yada ahşap kısımları mümkün olduğu kadar yumuşak hale getirmeli ve kaplama yapmak fadalıdır.

Bebek Odası Mobilyaları

0 yaşından 3-4 yaşına kadar kullanabileceği sağlam yataklar, alınmasını öneriyoruz. Zamanla onun tercihleri belirginleşmeye başlayınca, bebek odası fiyatlarından cazip olanlarını tercih edin ve onun istediği, oyuncak araba yada bebekleri almaktan çekinmeyin. Küçük tabureler, koltuklar, yemek masası evcilik oynaması ve dünyayı tanımasını hızlandıracaktır. Bebek odası avizelerinin küçük boyutlarda olması, renkli olmasına dikkat edin. Belki küçük ışıklandırmalar ile gezegenlerin hareketini izleyerek, geceleri rahatça uyumasını sağlayabilirsiniz.

Bebek Odası Modelleri

El izini çıkartabileceğiniz, boyunu yıllara göre not edebileceğiniz, çizgi roman karakterlerinden oluşan büyük parçalı oyuncaklar, Onun için boyuna ve kullanımına özel sandalyeler, dolaplar ve çekmeceler küçük dünyasını daha hızlı keşfetmesini sağlayabilir. Bebeklerin ihtiyacı fazladır ve satın almanız gereke pudra, bebek bezleri, pişik tozları, ıslak mendiller, mamalar, giysiler… çok çeşitli olabilmektedir. Bebek odalarındaki tercihlerinizi bunları düşünerek, ilk birkaç seneyi kapsayacak şekilde yapmalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık