Bebek odasına dekoratif alternatifler

Bebek odasına dekoratif alternatifler

Küçücük ellerini ve ayaklarını öpmeye doymadığınız  hayatınızın bir parçası olan bebeklerinizin odasını hazırlamak onu rahat ettirmek ve seveceği bir ortam oluşturmak için elinizden geleni yapmaya çalışırsınız. Sizlere yardımcı olmak amacıyla bir kaç bebek odası dekorasyon önerisinde bulunmak istiyoruz

sifonyer-bebek-odasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Şifonyerden alt değiştirme ünitesi 
Bebeğinizin odasında bulunan şifonyeri aynı zamanda alt değiştirme ünitesi olarak değerlendirebilirsiniz. Şifonyerin üstüne kenarları korunaklı bir parça ilave ederek altını değiştirmek amaçlı kullanabilirsiniz. Bu şekilde ekstradan bir alt değiştirme masasına gerek duymazsınız. Dilerseniz ilk başta alt açma üniteli bir şifonyer tercih edebilirsiniz. Üst kısmı bu amaca göre düzenlenmiş şifonyerlerde portatif olarak yerleştirilen bir tabla bulunmaktadır. Bazı modellerde ise, şifonyerin kenarlarında yükselen ahşap parça şifonyere sabitlenmektedir. Bu tip modeller hem dekoratif hem kullanışlı bir seçim olacaktır.

bebek-odasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer bir seçenek olarak şifonyerin üzerine bebek alt açma süngeri koyabilirsiniz. Alt açma minderi ya da süngeri üzerinde bebeğinizin altını kolayca değiştirebilirsiniz. Bebeğinizin düşmesini engellemek için yanları daha yüksek dizayn edilmiş alt açma minderleri güvenli ve rahat bir kullanım sağlayacaktır.

 

2.Rahat bir koltuk ile dinlenme köşesi
Eğer yeterli yeriniz varsa bebeğinizin odasına konforlu bir koltuk yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde bebeğiniz küçükken yanında uzanabileceğiniz, büyüdüğünde ise arkadaşları ile oturup oyun oynayabileceği bir köşe hazırlamış olursunuz.

bebek-odasi-koltuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Loş aydınlatma 
Bebeğinizin odasında gece kullanımı amaçlı loş aydınlatma bulundurmaya özen gösterin. Tavan lambası dışında başucunda küçük bir abajur veya emzirme koltuğu yanında lambader tercih edebilirsiniz.

bebek-odasi-lamba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Kardeşiyle ortak paylaşım noktaları 
Yeterli alanınız yoksa iki kardeş aynı odayı paylaşmak durumunda kalabilir. Bu gibi durumlarda ağabey ya da ablalar kardeşinin gelip odasını aldığını düşünmemelidir. Bunun için odayı yenilerken büyük kardeşin de gönlünü hoş edecek bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Büyük çocuğunuzun odasında kardeşinin karyolasına yer verebilirken, bebeğin karyolasının yanına abisi veya ablası için bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Böylece kardeşi beşiğinde uyurken ablası ya da abisi de resim yapabilir veya oyun oynayabilir.

bebek-odasi-masa

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. hasan diyor ki:

  yakında bebeğim olacak eşimle birlikte bu hatırlatmalara göre odasını hazırlarız umarım.
  Teşekkürler bilgilendirme için

 2. varmısende diyor ki:

  6 ay sonra çocuğum dünyaya gelecek güzel fikirler var. teşekkürler

 3. tazegül diyor ki:

  Son zamanlarda bununla ilgili yazılar okumuştum. teşekkürler

Yorum Yaz


Yukarı Çık