Benim Dünyam Vizyon flim

4 yıl önce
Benim Dünyam Vizyon flim

Benim DunyamEkim’de seyircisi ile buluşan ‘Benim Dünyam’ filmi vizyona girdiği ilk hafta sonu 186 bin 300 bin kişi tarafından izlenerek son yıllarda Ekim ayında vizyona giren filmler arasında en iyi oldu. Film, Pazartesi günü ise yaklaşık 103 bini aşkın kişi tarafından izlendi.

Film, ilk 3 gününde sinema seyircisinin % 43’üne ulaştı. İstatistiklere göre iki kişiden biri filmi izledi.

Beren Saat ve Uğur Yücel’in başrolleri paylaştığı ‘Benim Dünyam’ görme ve işitme duyularını kaybeden ve bu nedenle çevresiyle uyumsuz bir çocuk olan Ela ile ablasını aynı sebep ile kaybetmiş Mahir Hoca’nın yollarının kesişmesi ve birbirlerine adanan umut hikayesini konu alan film sosyal medyada da ses getirdi. Sosyal medyada film boyunca gözyaşlarını tutamadıklarını belirten izleyiciler için bazı sinemalar film çıkışında mendil dağıttı.

8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca’nın yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur: İmkansız. Film, Mahir Hoca’nın karanlığın içindeki Ela’nın elinden tutarak onu üniversite sıralarına kadar taşıyışını ve Ela’nın umut ve vefa hikayesini anlatıyor.
Benim Dünyam; sadece karanlığı görebilenlere, karanlığın anlamını baştan yazdıranların hikayesidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. seni yerler diyor ki:

    Harika bir flim usta oyuncu döktürmüş yine

Yorum Yaz


Yukarı Çık