Bira göbeğinden kurtulmanın yolları

Bira göbeğinden kurtulmanın yolları

Öncelikle bira göbeği ile ilgili Bilmeniz Gerekenler
Bira’dan dolayı oluşan göbeğini eritmek için herhangi bir mucizevi bir yol yoktur.
Bira’dan oluşan göbek sadece bira yüzünden olmamıştır ancak büyük etkisi kaloriler ana sebep olabilir.
ve sonuç olarak Göbek kısmında biriken yağlar diabet ve kalp hastalıkları gibi ciddi sorunlara yol açabilir.

Bira gibi çok yönlü başka bir içecek var mı? Arkadaşlarla içersiniz, zafer kutlamak için içersiniz, yenilgiyi unutmak için içersiniz, maç seyrederken içersiniz. Ama göbeğiniz çıkmaya başladıysa hemen onu suçlamaya başlarsınız.

Göbeğinizin büyüklüğü ile içtiğiniz bira miktarı arasında bağ kurma eğilimimiz var peki ama bu ne kadar doğru? Bu konuyu araştırdık, okuyun ve gerçeği öğrenin.

Bira Göbeğine Bakış

Özet olarak söylemek gerekirse, bira göbeği çok fazla bira içmenin doğrudan sonucu değildir.Yaygın “bira göbeği” söyleminin aksine, göbek büyüklüğünüz içtiğiniz biralar yüzünden oluşmaz. Biranın her 33 cc lik kutusunda 140 kalori vardır ve sıkça içiyorsanız elbette göbek büyüklüğünüze katkı yapar. Olaya bu açıdan bakıldığında doğrudan bağlantı var gibi görünüyor. Ancak vücudunuzun diğer bölgelerinde oluşan yağlarda olduğu gibi göbek oluşumu gün boyunca aldığınız ve harcadığınız toplam kalori ile ilgilidir. Vücut biradan gelen kaloriyi ayırt edemez. Böyle bakarsanız da bağlantı yok gibi.

Yağ Neden Göbekte Toplanıyor?

Aldığınız fazla kaloriler kadar yaşınız da göbek oluşumunda etkili. 35 yaşından sonra metabolizma yavaşlar ve yaşınız ilerledikçe zayıf kalmakta zorluk çekersiniz. Diğer bir sebep de cinsiyetiniz. Kadınlar fazla kilolarını kalçalarında, bacaklarında ve kasık bölgesinde biriktirirken, erkekler bel çevresinde toplar. Yani, yaşınızı ve cinsiyetinizi aldığınız fazla kalorilerle toplayınca sonuçta bira göbeği çıkar ortaya.

Göbek Sağlık Riski Midir?

Göbek yağları sadece karşı cinse itici gelmekle kalmaz, sağlığınız için de oldukça büyük risk oluşturur. Büyük göbekli erkekler diyabete, yüksek tansiyon hastalığına ve yüksek kolesterole bağlı kalp hastalıklarına daha yatkın olurlar.

Şimdi bu göbekten nasıl kurtulacağınıza bakalım.

Bira Göbeğiniz Var Mı?

Yedek lastiğiniz fazla mı şişik nasıl anlayacaksınız? Bir mezuro işimizi görür. Herkesin ücudunun farklı olduğunu göz önüne alarak doktorlar erkeklerin en fazla 100 cm lik bel çevresine sahip olması gerektiğini söylüyorlar. Bu rakamın üstünde bir göbek, sağlık sorunlarına yakalanma riskinizin artması demek. Mezuroyu kalça kemiğiniz üzerinden göbek çevrenize sarın, nefes verin ve hasarı tespit edin.

Nasıl Kurtulabiliriz?

Yıllar boyunca tavuk kanatlarını ve birayı mideye indirdiniz ve istemediğiniz bir göbeğe sahip oldunuz. Zararı nasıl tamir edecek ve bu göbekten sonsuza dek nasıl kurtulacaksınız?

İlk olarak kolay olmayacağını söylemeliyiz. Göbek bölgesi yağları inatçıdır ve eritmek için sıkı çalışmak gerekir. En iyi çözüm birkaç koldan saldırmak. Daha az kalori alın ve vücudunuzu daha fazla hareket ettirin. Yağ yakmak için aerobik hareketleri veya step yapmak en iyi yardımcınız olacak. Koşun, yürüyün, yüzün, bisiklete binin veya tenis oynayın. Sizi terletecek herhangi birşey yapın. Haftada 5 gün en az yarım saatlik çalışma ile başlayın.

Yağ yakıcı çalışmalara ağırlık çalışması eklemek iyi bir fikirdir. Yavaştan başlayın ve kaslarınızı en az bir veya iki gün dinlendirmeyi unutmayın. Bu arada televizyon reklamlarına inanmayın, göbeğinizi eritip karın kaslarınızı ortaya çıkaracak mucizevi bir yol yok. Karın kaslarınızı güçlendirebilirsiniz ama üstü yağ kaplı oldukça onları göremezsiniz.

Bira İçmeye Devam Mı?

İster bira göbeği deyin ister aşk tutamacı, işi istediğiniz kadar dalgaya vurun ama bilin ki sonuçta göbek yağına sahipsiniz. Eğer şanslı bir erkekseniz ve henüz göbeğiniz yoksa ileride olmayacağını sanmayın. İleride göbeğe sahip olmamak için yapılması gereken şey de ondan kurtulmak için yapılması gerekenle aynıdır. Sağlıklı beslenin, aktif olun ve eğer içki içiyorsanız aşırıya kaçmayın. Böylece o göbeğin sizden uzak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Göbeksiz günler dileğimizle

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık