Bronzlaşmış teninizi kışında koruyun

Bronzlaşmış teninizi kışında koruyun

Yaz tatilini çoğunuz yaptınız sayılır. Bol bol gezerek, dinlenerek, alışverişler yaparak ve güneşlenerek sonunda istediğiniz bronz rengine kavuştunuz. Peki bu bronzluk ne kadar sürecek, uzun bir dönem nasıl koruyabilirsiniz? Tekrar eski ten renginize hemen dönmek istemiyorsanız bazı önerilerimiz olacak. Kış ayında bile bronz tenli kalabileceksiniz.

Bronzluğunuzu Korumak İçin

Bronzluğunuzu korumak İçin öncelikle bolca su içmelisiniz. Günde en az iki litre su tüketmenin sağlıklı bir yaşam sürmek için gerektiğini hepimiz biliyoruz ve sağlıklı bronzluk içinde olmazsa olmazlardan ilki. Çünkü su kan dolaşımını harekete geçirerek, cilde daha fazla kan gitmesine, dolayısıyla cildin renginin ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Her işe yarayan mucize su bronzluğu korumak konusunda da iş başında.

 

Kalıcı Bronzluk İçin Nemlendirici

Uzun süre kalıcı bir bronzluk sağlamak adına yapabileceğiniz bir diğer önemli husus, nemlendirici kremlerinizi yanınızdan ayırmamak. Kalıcı bronzluk için nemlendirici tercihinizi vitamin içeren ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Teninizin rengini kışa kadar korumak istiyorsanız, cildinizin kurumasını muhakkak önlemelisiniz, çünkü kuruyan cilt kepeklenir ve oluşan ölü deri hücreleri de pul pul olup dökülür. Bu yüzden vücudunuzu her gün vitamin katkılı kremlerle nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Ten Rengini Korumakbronz tenli kadın-2

Bronzluğa negatif etki eden bir diğer unsur uzun süren sıcak banyolardır. Deri sağlığınız için banyonuzu mümkün olduğunca kısa tutmalı ve ılık su ile yapmalısınız. Ten rengini korumak adına sıcak ve uzun banyolardan kaçınılmalı, cildin çok fazla kurumasının ve derinin dökülmesinin önüne geçilmelidir.

Kalıcı Bronzluk için Kozmetik Katkısı

Yaz boyunca bronzlaşırken size yardımcı olan kozmetik ürünler bu bronzluğu korurken de en büyük yardımcınız olacaktır. Kalıcı bronzluğa kozmetik katkısı en az doğal yöntemler kadar etkilidir. Bu ürünler arasında en iyisi ise vücut losyonu karışımlı bronz renkli kremlerdir.

Bronzluğun Korumasında Yiyeceklerin Gücü

Son bahsedeceğimiz yöntem bol bol sebze ve meyve tüketmeniz gerektiği. Tatil sonrasında bronzluğunuzu korumanın en zahmetsiz yollarından birisi de sağlıklı beslenmek. Kolaylıkla herkesin evinde bulunabilecek kayısı, havuç ve kırmızıbiber bu konuda resmen birer uzman. Bronzluğun korumasında yiyeceklerin gücü hiç de küçümsenecek gibi değil. İçerdikleri beta – karoten cilt tonu üzerinde inanılmaz pozitif bir etki sağlamaktadır.

 

Sonuç olarak hanımlar bronzlaşmak kadar bu bronzluğu korumakta oldukça önemli. Önerilerimize uyarak kışa harika bir ten rengi ile girebilirsiniz.

Bronzlaşmış teninizi kışında koruyun Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık