Bu Marka bilgisayarlarda casus yazılım bulundu

Bu Marka bilgisayarlarda casus yazılım bulundu

Amerika 30 farklı ülkede satmış olduğu kişisel bilgisayarlarda casus yazılımlar sayesinde 2001 den beri binlerce kişilerin kişisel bilgileri topladıkları iddia edildi

Rusya’nın siber güvenlik şirketi Kaspersky yaptığı açıklamada milyonlarca kişinin bilgisayarlarına ABD casus yazılım yüklediklerini söyledi.

Yapılan iddiaya göre Samsung, IBM, Toshiba gibi teknolojinin devleri tarafından üretilen kişisel bilgisayarlarda casus yazılım sayesinde ABD nin Ulusal güvenlik Ajansı olan (NSA) binlerce kişinin bilgilerini topladıklarını Çin, İran, Rusya bulunduğu yaklaşık 30 ülkeye bu bilgisayarları sattıklarını ve bu bilgisayarların çocuda devlet kurumlarında kullanıldıklarını söylüyorlar

2001 yılından itibaren satılın bilgisayarlar çoğunlukla iletişim ve telekomünikasyon şirketlerine, bankalar. nükler araştırma merkezlerinde faaliyet yapan şirketleri hedef aldıklarını buna karşın bu iddialara NSA’den herhangi bir açıklama yapılmamış olması dikkat çekti.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ATAKAN ASLAN diyor ki:

    Bu zaten bilinen bişey uçaklar bile ABD’nin kontrolündeyken bilgisayarlarda casus yazılım olması çok çok normal :)

  2. Ünsal 19 diyor ki:

    ABD nin tek düğmesiyle uçaklar düşermiş, bilgisayarlarda casus yazılım varmış Amerika bizi görüyomuş inanmıyorum böyle şeylere ya. Biz Türklerde sürekli bir komploya kurban gittiğimiz konusunda geçmişten gelen bir şey var. Zaman zamanda bunlar körkleniyor..

  3. sensizbensiz diyor ki:

    ne bekliyordunuz daha ne casuslar var aramızda

Yorum Yaz


Yukarı Çık