Bugün kilomu aldın sen

Bugün kilomu aldın sen

Kadınların en az haftada bir kez duyarlar ”bu aralar sen kilo mu aldın ne ?” Ardından diğer bomba sorular gelir.

– Bugün ne oldu sana yüzün sapsarı kesilmiş

– Bi sorun mu var

– Ne olur söyle kötü bir şey varsa benimle paylaşabilirsin

– Anlatsana ne oldu çıldırtma insanı

Bu böyle uzar gider. Bu soruların içinde en başta bahsettiğimiz ”bu aralar sen kilo mu aldın ne ?”

Bu sözü duyar duymaz çıldırırsınız. Kilo almamış olsanız bile ortaya atılan kılçık bir cümle aklınızın bir köşesinde girer ve oraya yerleşir. Ve kendi kendinize sormaya başlarsınız ”gerçekten kilomu aldım yoksa” demeye başlarsınız. Lavaboda yüzünüzü yıkarken yüzünüzü kontrol eder sararmış mı diye kontrol edersiniz. Hatta kendinizi şizofrene bağlarız. Eve varıldığında ”ay ben kötüyüm” der durursunuz. Normalinde ortada bir şey yokken kendinizi hasta durumuna sokarsınız

Ertesi gün olduğunda tartıya çıkar aynı kiloyu görünce hemen bunun bir şişkinlik olduğuna kanat getirir, neşeniz yerine gelir ve yüzünüzdeki sarılıktan eser kalmamış hatta Amasya elması gibi kızarmış görürsünüz.

Kadınların birbirinin moralini bozmada üstüne yoktur. Bunu artık bir çekememezlik mi dersiniz yoksa başka bir ad ona siz karar verin. Bu neşeli ortam sizi alışverişe sürükler rengarenk elbiseler alır harcamaların haddi hesabı olmaz ve yine bunalıma girilir.

Sizlere bir önerimiz olsun eğer güne hemcinsinizden bugün kilo almışın sen sözünü duymak istemiyorsanız o gün giydiğiniz kıyafete özen gösterin. Örneğin siyah, lacivert yada kahverengi renkler tercih ediniz, bu sayede daha zayıf görünecek ve karşı tarafa söz bırakmayacaksınız

Bugün kilomu aldın sen Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Sansyorumu diyor ki:

    Ah o şişkinlikten neler çekiyorum resmen rezillik gören kilo yapmışsın göbek ne abi vs insanlara cvp vermekten bıktım. Kullanmadığım ilaç kalmadı ama nafile.

  2. umut diyor ki:

    Ah bende bir şişe bilsem keşke:) 14 saat içinde 6 öğün yiyorum banamısın demiyor vücut:)

  3. Ayşe diyor ki:

    Bende şu an şişmek isteyenler kervanındayım ama ilerleyen dönemlerde ne olur bilmiyorum. Çoğu arkadaşım ben demeden kendi sorar kilo vermiş miyim diye. Yalan da söyleyemiyorum, duymamazlıktan gelmek en iyisi :)

Yorum Yaz


Yukarı Çık