Cam bardaktaki lekeleri engellemek için öneriler

Cam bardaktaki lekeleri engellemek için öneriler

Bulaşık makinasının hayatımızı kolaylaştırdığı açıkça ortada. Birbirinden farklı bir çok mutfak gereçlerini sorunsuz bir şekilde yıkarken özellikle cam bardaklarda bırakmış olduğu damla şeklinde lekeler biraz sinir bozucu olmakta.

Cam bardaktaki lekeleri engellemek için öneriler

Dar ve uzun olmayan modelleri satın almalıyız. Makine içine koyduğumuz dar ve uzun bardaklar yanlış pozisyonlarda durduklarından, suyun bardak içine girmesini engellemektedir. Tam durulanmayan deterjan atıkları bardakta lekelere sebep olmakta. Geniş ağız ve kısa boylu bardaklar bulaşık makinalarında daha iyi temizlenmekte.

Mutlaka ama mutlaka parlatıcı ve tuz kullanmalısınız. Suların kireçli olması leke için besin kaynağıdır. Bu tip tuz ve parlatıcılar bardakta leke kalmamasına yardımcı olacaktır. Eğer evinizde parlatıcı yoksa tuz ve sirke kullanabilirsiniz. Eğer sularınız çok aşırı kireçli ise makinanın içine bulaşıkların üstüne sirke kullanabilirsiniz.

Bulaşık makinanız yıkamasını bitirdikten yarım saat sonra kapakları açın. Hemen kapağı açarsanız makinadaki su damlaları süzülerek bardakların üstüne gelir ve leke oluşturur.

Bardakta oluşan lekeler nasıl temizlenmeli.

Bulaşık makinasından lekeli bir şekilde çıkan bardaklarınızı içine sirke koyulmuş sıcak su ile yıkarsanız lekelerden kurtulursunuz. Eğer leke çok inatçı ise diş macunu ile ovarak temizlenebilir

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık