Cep telefonları neden ısınır,çaresi nedir?

Cep telefonları neden ısınır,çaresi nedir?

Hepimiz hemen hemen cep telefonlarımızın ısınması sorunu ile karşı karşıyızdır. Akıllı telefon kullananların ortak sorunu uzun süre kullanımdan sonra aşırı ısınmasıdır. Peki Bu aşırı ısınmalar neden olabilir.

Aşırı ısınmanın başlıca sebeplerinden biri pillerin orijinal olmamasından kaynaklanmaktadır. Üstelik orijinal kullanılmayan piller patlamalara bile neden olabilmektedir. Bırakın orijinal pili diğer kullandığınız şarj cihazları, kablolar hatta kulaklıklar bile telefonunuzun patlamasına sebep verebilmektedir.

Her telefon bir miktar ısınır, peki haddinden fazla ısınma oluyorsa hiç aklınıza geldi mi kullandığınız kılıftan dolayı olabileceği. sentetik hammaddelerden üretilen Kılıflar ısınan telefonlardan dolayı deforme olur ve telefonun hava sirkilasyonunu keserek telefonlarınızın ısınmasına bundan dolayı da kapanıp donmasına sebep vermektedir.

Cep telefonunuzda kullanmadığınız gereksiz uygulamaları kapatın yada kaldırın. Telefonların yükünü azaltarak hem telefonun azla ışımasını ve donmasını engellersiniz.

Android tabanlı bir telefon kullanıyorsanız sizlere bir uygulama öneriyoruz. Bu uygulama Coolify . Bu uygulama sayesinde gerekli optimizasyon yaptığınızda telefonunuzun normal ısısında kalmasını sağlıyor. Uygulamayı Google Play’den indirebilirsiniz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. can diyor ki:

    Telefon ısınmalarında yazı da belirtildiği gibi özellikle kılıf olayına dikkat etmek gerekiyor.telefonun havayla temas edilmesi sağlanmalı

Yorum Yaz


Yukarı Çık