Cep telefonlarında Windows 10 şimdilik unutun

Cep telefonlarında Windows 10 şimdilik unutun

Yazılım ve bilişim devi Microsoft, masaüstü PC’leri ve akıllı cihazlar için geliştirdiği Windows 10 işletim sisteminin hazırlıklarını sonlandırmak için son çalışmalarını yapıyor. Kullanıcı tarafında geçtiğimiz yıllarda Metro(RT) arayüzünün gereksiz olduğu vurgulanan ve Microsoft’a şikayet üzerine şikayet gelen Windows 8, Metro arayüzünü kullanan ve kullanıcısından şikayet alan ilk ve son işletim sistemi ilan edilmişti.

Masaüstü cihazları için önümüzdeki aylarda indirilebilir ve –bilindiği üzere- resmi sitesi üzerinden satın alınabilir olacak Windows 10, ne yazık ki bir süre daha yalnızca masaüstü cihazlarında kullanılacak. Yani Windows işletim sistemli akıllı telefon, phablet ve tablet modellerinde bir süre daha “Şimdi Windows 10’a yükseltin!” ibaresiyle karşılaşamayacağız.

Microsoft yetkililerinden Joe Belfiore’in, “Windows 10, ilk önce bilgisayarlara, daha sonra akıllı cihazlara gelecek” cümlesini paylaşmasının ardından resmi rapor da gecikmedi. Windows 10’un akıllı telefonlara gelmesi için Sonbahar’ı beklemelisiniz.

Cep telefonlarında Windows 10 şimdilik unutun Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık