Cevaplamınız Gereken Seks Sorunları

Cevaplamınız Gereken Seks Sorunları

Evliliğinizin ileriki yıllarında ister istemez seks yaşamı bir monoton içine düşmektedir. Bu konuda İlişki uzmanları, çiftler bu sorunu kendi aralarında konuşmaları gerektiğini ve şimdiye kadar sormadıkları soruları çekinmeden karşılıklı olarak cevaplamaları gerektiğini söylüyor. Mutlaka çiftlerin yanıtlaması gereken bazı seks soruları, ve sizin de artık seks yaşamınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekmektedir. Partnerinizle beraber cevaplamanız gereken bazı soru ve cevapları
Sekste güçlü ve zayıf yönlerimiz neler?
Çift olarak seks hakkında konuşmaktan çekiniyorsanız, işe cinsel içerikli anılarınızı anlatarak başlayabilirsiniz. Örneğin, “Bugüne kadar en iyi seks deneyimin hangisiydi?” ya da “Birlikte daha iyi neler yapabiliriz?” gibi sorular sizi bu konuda yönlendirebilir. Seksi her zaman bir adım öteye götürüp, daha mutlu sonlara ulaşabileceğinizi unutmayın. Bu konuda birlikte yol alın ve birbirinize “Ön sevişmeyi biraz daha uzatmalıyız” gibi önerilerde bulunun.
Seks hayatımızın yıllar içinde nasıl değişeceği hakkında ne düşünüyorsun?

Birlikte geçen uzun yıllar, evlilik, çocuk sahibi olma, vücudunuzdaki değişimler, yaşlanma belirtileri, menopoz ve andropoz dönemleri… Bunlar gibi hayatınızdaki pek çok değişim, seks yaşamınızı da önemli ölçüde etkileyecektir. Ancak burada önemli olan yıllar içindeki değişimden olumsuz etkilenmek yerine, seks hayatınızı nasıl koruyabileceğinize odaklanmaktır.
Seks yaşamımızın canlılığını nasıl koruyacağız?
Yıllarca aynı kişiyle birlikte olmak, ilişkiye ister istemez bir monotonluk katıyor. Seks yaşamınızı canlı tutmak için yatakta hoşlandığınız şeyleri dile getirmeli, fantezilerin mucize gücünden yararlanmalı hatta yepyeni seks pozsiyonları denemelisiniz.
Seks konusunda kavga edersek ne yapacağız?
İlişkinin belli dönemlerinde çiftler arasında seks konusunda küçük çaplı tartışmalar çıkabilir. Bu gibi anlarda durumu nasıl yönetmeniz gerektiğini çok iyi bilmeli ve ilişkiniz için neyin iyi olduğunu tekrar gözden geçirmelisiniz. Bu konuda zorlanıyorsanız, ilişki danışmanlarından ya da seks terapistlerinden yardım alabilirsiniz.
Balayı seksi için nasıl bir şey istiyoruz?
Pek çok çift, balayına büyük beklentiler içinde gider; ancak sonuç çoğu zaman hiç de istenildiği gibi olmaz. Bu sebeple daha gerçek beklentiler içine girmeli ve sizin için yatakta neyin önemli olduğunu tartışmalısınız. Yeni bir şeyler mi denemek istiyorsunuz (pozisyon, seks oyuncakları gibi), yoksa daha romantik bir şey mi yaşamak istiyorsunuz? Partnerinizle bu soruya cevap bulduktan sonra, tüm beklentileriniz daha mutlu sonlanacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık