Çiftler neden kavga eder

Çiftler neden kavga eder

Bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmaya göre çiftlerin neden kavga ettiklerinin bir sebebi olduğunu belirtmekte. Bu sebeplerin farkında olursanız, bu olaylarla başa çıkmanız kolaylaşır. İşte kavga etmenize sebeb olaylardan bazıları

1. Neden seksi hep ben başlatmak zorunda kalıyorum?

Samimiyet her ilişkinin büyük bir parçasıdır ve cinsellik de bunun çok önemli bir kısmıdır. Ama partnerler arasında farklı cinsel dürtüler söz konusu olabilir. Ayrıca bazen stres, kötü ruh hali ve kısıtlı zaman gibi olumsuz dış etkenler cinsel hayatınızın tadını kaçırabilir. Bir taraf inisiyatifi daha sık ele aldığında bu diğer tarafın ilgisiz görünmesine sebep olabilir. Seksle ilgili en genel problemlerden biri sıklık ve bir tarafın diğerinden istekli olmasıdır. Bunu bir an önce oturup karşılıklı konuşmalı ve şikayet etmek yerine birbirinizi anlamaya çalışmalısınız. Üstelik bazı durumlarda azalan gerçekten cazibe olabilir. Bazen ise karşı taraf çabalayanın siz olmasına alışmış ve kendisini bu şekilde rahat hissediyordur. Konuşun.

2. Şu ‘arkadaş’ınla fazla zaman geçiriyorsun

Kıskançlık en büyük ilişki katillerinden biridir. Ara sıra herkes biraz kıskançlık yapabilir, bu ilişkiye ve beraber olduğunuz insana tutku ile bağlı olduğunuzu gösterir. Ama alışkanlık ya da takıntı haline gelirse, tehlikeli hal alır. Örneğin arkadaşlarıyla çıktığında onu sürekli arıyor ya da mesaj atıyorsanız, kendinize bir dur demeli ve bunun altındaki sebepler ile yüzleşmelisiniz. Küçük adımlarla da başlasanız, sevdiğiniz insanın da bu rahatsız edici tutumdan kurtulmak için çaba harcadığınıza şahit olması gereklidir. Hayatınıza objektif bir gözle bakarak öz-değerleriniz üzerinde çalışın; kendinize güveninizi arttıracak fiziksel bir aktiviteye başlayabilir ya da bir terapist ile konuşmak ve destek almak isteyebilirsiniz.

3. Senin hizmetçin yok!

Ev işleri, temizliği ve düzene kadınlar genellikle erkeklerden daha düşkündür. Her yeri temiz ve toplu tutmaya çalışan taraf, sevgilisinin kendi tabağını yıkamak ya da ara sıra yatağı toplamaktan bile kaçındığını görünce üzülebilir, hatta sinirlenebilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken ilk şey öfkenizi kontrol etmek olmalı. İkiniz de düzenli insanlar olmayabilirsiniz, dolayısı ile bu tür aksamalar onu sizin kadar rahatsız etmeyecektir, onun için normal olan da budur. Konuşun, sizin için önemini dile getirin ve yardımcı olmasını isteyin ama sakın öfkeden gözünüz dönmüş bir şekilde karşısına dikilip bağırmayın, alabileceğiniz cevaplar sizi daha çok yıpratabilir.

4. Neden hiç benim yapmak istediklerimi yapmıyoruz?

Herkes çalışıyor, herkesin sorumlulukları var ve kendilerine ayırdığı zaman sınırlı. Birlikteliklerde çiftlerden biri dominantsa ortak boş vakitlerde yapılacak aktiviteler genelde onun tercihleri etrafında şekillenebiliyor ve dolayısı ile diğer taraf kendi istediklerini yapamamış oluyor. Agresifleşip bu konuda şikayet edeceğinize, arada sırada sizin isteklerinizin gündeme gelmesini istediğinizi ve hatta ayrı ayrı da vakit geçirebileceğinizi konuşmalısınız. Çift olmak sürekli birlikte ve aynı şeyleri yapıyor olmak demek değildir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık