Cilt lekelerinden nasıl kurtuluruz

Cilt lekelerinden nasıl kurtuluruz

cild lekesi

Cilt lekelerinden kurtulmanın yolları nelerdir biliyormusunuz

Yaz sezonu bitti Sonbahara girmiş bulunmaktayız.Yazın hepimiz güneşe maruz kaldık,Güneş altında bronz bir tene ulaşmak için saatlerce güneş altında bekledik bu bekleyiş sonunda cildimizde lekeler oluştu tabi buda başımıza dert oldu.Eğer bilinçli birşekilde koruyucu kullandıkysak bu lekeler ve cilde verilecen zararlardan birz olsun kurtulmuş olabiliriz.

Bilindiği gibi güneş ışınları ciltte nemi azaltır,ve cildin kuruduğunu ve lekeler oluştuğunu görürüz:peki bu lekelerden kurtulmanın bir yolu yokmu der gibisiniz.Sizlere baz önerilerimiz olacak.Bunları uygulamadan önce herzaman dediğimiz gibi önce sağlık kuruluşlarına danışmadan bu işlemleri yapmamamlıyız

İşte önerilerimiz


Kimyasal peeling: Cildin çeşitli tabakalarını kontrollü ve yüzeysel bir şekilde soyulmasına yardım eder.Donuk ve cansız cildi canlandırır.Lekeler derinleşmeden yapılan 4 yada 6 seans kimyasal peeling kişinin lekelerinde açılmaya neden olacaktır.

PRP: PRP işlemi ile cilt altına verilen büyüme faktörleri cildi içerden dışarıya yenileyen ve tamir eden bir tedavi şeklidir. kişinin lekeleri derinse, beraberinde sıkılaşmaya ihtiyacı varsa ve ince kırışıklıkları mevcutsa PRP ile bu sorunları ortadan kalkar.ortalama 3 seans yapılır.Kişiden alınan 10/20 cc kan özel bir işleme tabi tutulur. Kanın kırmızı kısmı ile plazma kısmı ayrıştırılır plazma kısmından elde edilen büyüme faktörleri ozonla aktiflenir ve cilt altına özel tekniklerle uygulanır. Doğaldır ve çok iyi sonuçlar alınır.Cildin estetik müdahale olmadan doğal bir yöntemle gençleşmesi sağlanır.

Mezoterapi: İçinde vitamin aminoasit ve peptit gibi daha birçok bileşenin olduğu özel kokteyller hazırlanarak çok ince iğneler yardımıyla cilt altına verilir.Cildin ihtiyacına göre hazırlanan bu kokteyller cildi içerden besler cildin nem dengesini tekrar kazandırır.içerisindeki antioksidan maddeler sayesinde ciltteki serbest radikal hasarı onarılır

Mezoporasyon: Bu yöntemde özel olarak geliştirilmiş ve yöntem bilimsel olarak nobel ödülü almış ve daha sonra kozmetik alana uyarlanmış bir cihaz yardımıyla cilt altına ve hücre içine ulaşılır.iğnesiz, ağrısız son derece konforlu bir uygulama şeklidir.Uygulamak istediğimiz her türlü leke açıcı maddeyi, solüsyonları ,kokteylleri cilt altına cihaz yardımı ile verebiliriz.

Cildimiz bizim için muazzam derecede çok iş yapar fakat biz onun için kendimizi pek yormayız .Deride tıpkı kalbimiz yada karaciğerimiz gibi bir organımızdır aynı zamanda vücudun bir aynasıdır.Erken yaşlanma,kırışıklıklar, lekelenmeler,orta yaşlardaki sarkmalar cildimize ihtiyaç duyduğu bakım ve özeni göstermekte düştüğümüz başarısızlığın sonucudur.

Yaz biterken lekeleriniz derinleşmeden bu tedavilerden faydalanıp, cildinize tekrar eski formunu kazandırıp sağlıkla parlayabilirsiniz.

Cilt lekelerinden nasıl kurtuluruz Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Gezelimmi diyor ki:

    Harkulade şiddetli tavsiye ederim

  2. lekeli diyor ki:

    Bilgi için teşekkurler

Yorum Yaz


Yukarı Çık