Çocuk odası seçerken nelere dikkat etmeli

Çocuk odası seçerken nelere dikkat etmeli

cocuk odası 2Çocuklar evlerimizin neşe kaynağı.Onlar için daha bebekken başladığımız sınav hiç bitmez.Onların topluma daha iyi bir birey olmaları için çabalarız. Bu çabalarımızdan biride odalarından başlar. Çocuk odaları dekorasyonu yapmak önemli bir unsurdur.Yapılan dekorasyon onlar üzerinde büyük bir etki bırakır.Bunun için çocuklara tasarlanan oda yaşına,cinsiyetine ve isteklerine göre grublara ayrılmalıdır.
Çocuklarımız dışarıda oynamaktansa evde kendi odalarında hayalleriyle vakit geçirme isteklerini göz önünde bulundurmalı hatta araştırmalara göre çocuklar çoğu zamanını odalarında geçirdikleri gözlenmiştir.
Bazen yalnız bazen de arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirdikleri odalarında huzurlu ve ferahlatıcı bir ortam oluşturmanız faydalı olacaktır. Çocuğunuzun içini karartmayacak, hareketli ve enerjik olabileceğini göz önünde bulundurarak alanını daraltmayacak ve düşmelere, çarpmalara karşı koruyucu olabilecek seçimler yapmak çok önemlidir. Bu nedenle en güzel çocuk odaları için iyi düşünmek ve acele etmemek gerekir. Öncelikle çocuğunuzun cinsiyetine uygun renkte duvarları boyamalısınız. Bunun yanı sıra en çok sevdiği çizgi film kahramanları ya da diğer ünlülerin posterleri ile duvarları süsleyebilirsiniz. Daha sonra çocuğun oyun alanını daralmayacak ve ihtiyaç miktarı kadar eşyalar tercih edilmelidir. Mümkün oldukça az eşya onların bunalmadan ferah bir ortamda kalmalarını sağlayacaktır.

cocuk odası 1

 

 

 

 

 

 

 

cocuk odası 3

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Fırsatçı diyor ki:

    Bebek ve çocuk odaları için ebeveynler ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışsada artık tercihleri çocuklar yapmakta bizden sadece nakit kısmı ilgilendiriyor

Yorum Yaz


Yukarı Çık