Dağ çileği kansere iyi geliyor

Dağ çileği kansere iyi geliyor

dag cilegiDağ çileği kansere iyi geliyor.bunu biz değil uzamnlar söylüyor.Tam bir vitamin deposu olan dağ çileği Bursanın yüksek kesimleri uludağ ve gemlik bölgelerinde yetişen dağ çileği kendiliğinden yetişen bir meyvadır.Herkesin tanıtığı bitki uzmanı Ahmet Maranki açıklamalarında normal çileğe göre daha ufak boyda olamsıdır.Yaşlanmaya karşı son derece etkili ve doğal olarak anti-ageng bir meyva olduğunu söylüyor.bazı hastalıklara sebebiyet veren virüslere karşı öldürücü özelliğine sahip.

Maranki, dağ çileğinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dikkat çekerek, “Dağ çileği, gıda değeri yüksek bir meyve. Halk arasında dağ çileği olarak da bilinen yaban çileği, C vitamini açısından oldukça zengin. İshale yol açan bazı mikroorganizmaları durdurma özelliğine de sahip. Vücuttaki serbest radikallerin dışarı atılmasına da yardımcı olur. Ciltteki sivilce ve aknelere iyi geliyor” dedi.

“DAĞ ÇİLEĞİ ROMATİZMA AĞRILARINI AZALTIYOR”

Dağ çileğinin damar tıkanmasını önlemeye yardımcı olduğunu dile getiren Maranki, “Dağ çileği, kansere karşı koruyucu ve bu hastalığın ilerlemesini önlüyor. İdrar söktürücü, romatizma ağrılarını azaltıcı etkisi var. Sinirleri kuvvetlendirip, bağırsak kurtlarını döker. Ateş düşürücü olduğu uzmanlarca kabul edilir” diye konuştu.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. DİLAYDA diyor ki:

    Harkulade şiddetli tavsiye ederim

  2. hatıra diyor ki:

    Nreden bulabiliriz ki bunu

Yorum Yaz


Yukarı Çık