Daha gür ve dolgun kirpikler için tüyolar

Daha gür ve dolgun kirpikler için tüyolar

Bakışlarınızda göz alıcılık, dolgun ve gür kirpikler istiyorsanız önemli tüyolarımız olacak. Bazı kurallara uyduğunuz taktirde istediğiniz kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Göz makyajında olmazsa olmazlardan biri kirpiklerdir. Daha uzun olması, etkileyici ve dolgun kirpik sahibi olmak kadınların hayallerini süsler. Çoğu kadın tarafından denenen takma kirpikler hiç bir zaman doğal olmanın yerini tutamamıştır.

Daha gür ve dolgun kirpikler için tüyolar

1.Kirpiklerinize sakın dokunmayın!

Gözlerini ovuşturmanın kirpikler için hiç de sağlıklı olmadığını şimdiye kadar sizinde tecrübe ettiğinizi düşünüyoruz. Bunu yapmak, hem kirpiklerin dökülmesine neden olur,hem de ellerde gün boyu biriken kir ve bakterilerin kirpik köklerine kadar ulaşmasına sebep olur. Bu hareket kirpiklerinizin gelişip büyümesini engeller.

2. Kirpiklerinizi her zaman temiz tutun

Hala uyumadan önce makyajınızı temizlemiyorsanız işte size bir sebep daha! Özellikle makyajınızda bol bol maskara uyguladıysanız ve o makyajı temizlemeden uyuduysanız, kullandığınız maskara kirpiklerinize yapışır. Maskaranın yapışması ise kirpiklerde kuruma ve dökülme olarak size geri döner.

Ek olarak belirtmeliyiz ki, göz makyajı temizleme sırasında da oldukça dikkatli olmalısınız ve göz makyajınızı pamukla hafif dokunuşlar yaparak silmelisiniz.

3.Bitkisel yağlardan destek alın

Kirpiklerinizi besleyip uzamasına destek olmak istiyorsanız sizin için çözüm bitkisel yağlar. Zeytin yağı, jojoba yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağları düzenli kullanırsanız, kirpikleriniz gözle görülür bir şekilde artacaktır. Bitkisel yağları sürmek için ise iyice temizlenmiş eski bir maskara fırçasını kullanabilirsiniz.

4.Sağlıklı kirpikler için sağlıklı gıdalarla beslenin

Sağlıklı beslenme, sağlıklı saçlar, cilt ve tırnaklar için ne kadar önemliyse kirpikleriniz için de o kadar önemlidir ve kirpiklerinizin büyümesine yardımcı olur. Güzelliğinize güzellik katmak için protein ve vitaminler bakımından zengin gıdaları tüketmeye özen gösterin.

5.Eğer bunları yapamadıysanız…

Bir makyaj için vazgeçilmez olan maskara imdadınıza yetişecektir! Daha hacimli ve dolgun görünümü sağlayan maskaralar her daim kullanımınız için sizi bekliyor. Maskarayı sürmeden önce kirpik kıvırıcı ile kıvırın ve kirpik bazı uygulayın.Hemen ardından da maskaranızı sürün. Dakikalar sonra aynada göreceğiniz şey daha güzel ve dolgun kirpikler olacak!

Daha gür ve dolgun kirpikler için tüyolar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık