Diş ağrısını dindirecek bitkisel yöntemler

Diş ağrısını dindirecek bitkisel yöntemler

Sizlere sorsak dayanılmaz en zor ağrı diye? Çoğunuz diş ağrısı dersiniz. Diş ağrısı iç bir ağrıya benzemez ve büyük sıkıntı yaşatır. Gece uyutmaz, yedirip içirmez, hatta çevrenizdekilere bile sıkıntılı anlar yaşatırsınız. Kimse bu ağrı ile baş başa kalmamasını diliyoruz.

Peki diş hekimine gidemediğiniz durumlarda evinizde bu ağrıyı nasıl geçirebilirsiniz. Diş ağrılarından kurtulmanın yollarını, diş ağrısına neler iyi geldiğini kısaca açıklamak istedik.

Şunu unutmayın vereceğimiz yöntemler kesin bir tedavi şekli değildir, sadece ağrınızı biraz hafifletmek amacı ile yazılmıştır.

Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler :

Karanfil : Diş ağrısı için tasarlanmış bir baharat türü, Ağrı olan dişimizde beklettiğinizde o bölgede bir uyuşma yaratmakta ağrı hissini azaltmakta. Antibakteriyel özelliği olduğundan çürük bölgesindeki zararlı bakterileri yok edecektir.

Başka bir karanfil yöntemi ise 10 tane karanfili ezerek öğütünüz ve yarım çay bardağı sıcak suda uzun bir süre bekletin. Bu suyu süzünüz ve ağız içinde güzelce gargara yapınız. Bu sayede ağızda bir uyuşma ve bakterilerin öleceğinden ağrıda azalma olur. Süzdüğünüz posasını da ağrıyan dişin üstünde bekletiniz. Ama sakın içmeyin ishal olursunuz

Sarımsak : Diş ağrısı ve iltihaplarına iyi gelmektedir. Bir kaç diş sarımsağı eziniz ve tuz ile karıştırın. Diş ağrısı çektiğiniz bölgeye geniş bir şekilde yayarak koyunuz. İltihabın neden olmuş olduğu ağrıyı azaltır ve iltihabı kurutur

Tuzlu su ve sirke: Sirkeyi dolgu olmayan dişlere uygulamalısınız. Dişinizde çürük var ise ağrıyı bu sebepten dolayı çekiyorsanız, sirke ile ağzınızı gargara yapınız. Ağzınızda yara varsa sirkenin içine bir miktar su katabilirsiniz.
Yukarıdaki işlemi tuzlu su ile deneyerek te yapabilirsiniz. Yapacağınız gargara ile mikropları kıracak ve ağrıyı azaltacaktır.

Buz kullanmak: Bu yöntem en son denemeniz gereken bir uygulamadır. Küçük bir buz parçasınız dişiniz ve damağınız arasına koyun ve erimesini bekleyiniz. Bu sayede ağrınız bir nebze azalacaktır. Buz uygulamasını doktora yetiştirirken yolda deneyebilirsiniz asla bunun haricinde denemeyiniz

Çörek otu: Direk diş ağrısı tedavisinde değil de ağrıyı bir şekilde önleme yoludur. Her hafta birer çay kaşığı tüketirseniz. Diş eti ve diş çürüğü ağrılarını daha önceden engellemiş olursunuz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık