Diyet yapmadan kilo vermek

Diyet yapmadan kilo vermek

Günümizde çoğu insanın ortak konusu kilo vermek. İnsanlar kilo vermek ve iyi görünümü korumak için çılgınca şeyler yapmakta. Ancak muhtemelen bir haftada bir kilo verebilmek için her gün 500 kalori kesmeniz gerektiğini biliyorsundur. Her gün yediğimiz şey, kilo alıp almayacağını belirlemek için uzun bir yol kat eder. Kalori alımı, yediğimiz gıdaların türüne göre belirlenir. Kalori alımı yakılan kalori yakma ağırlıkları ile doğrudan ilgilidir. Peki, yaşam biçimini etkilemeden 500 kaloriyi nasıl azaltabilir?

 

Her gün 500 kalori azaltın

Akdeniz diyeti fikirleri

Kilo vermek

  1. İçecekleri çok kalori ile kesin

Bir sürü şekerli içeceklerin genellikle yüksek kalorileri vardır. Tatlandırılmış içeceklerin kesilmesi, kalori alımının kesilmesinde uzun bir yol olabilir. Soda veya portakal suyu sadece 16 gramında 170 kaloriyi üretebilir. Alkol de yüksek kalori olduğu bilinmektedir. İçki içenler için hafif bira veya su tozu gibi içecekler deneyin. Bir günde alınan suyun miktarının arttırılması, çok fazla kaloriyi kurtarabilir. Bir fincan kahve içmeden gidemeyenler için şekersiz çay içmeyi deneyin.

 

  1. Sebzeleri değiştirin

 

Et ve peynir günlük servisinin yarısını kesip yerine sebze koymayı deneyin. Bu şekilde kalori alımınızı azaltacak ve bunun yerine besin maddelerinin sayısını artıracaksınız. Daha yararlı ve daha sağlıklı bir yaşam biçiminiz olacaktır. Sağlığınıza yaramayan tatlı tüketimi yapmayın. Sebzeler sindirimi iyileştiren çok miktarda lif içerir. Lif daha uzun midede kalır ve insanlar daha uzun dolgun kalır.

 

  1. Çok su içmek

Yemek yiyoruz çünkü zihnimiz yemek yemeye ayarlanmış. Su dolgun hissetmenizi sağlayacak ve bu sizi çok fazla kaloriye almanızı engelleyecektir. Her biri bir özleminiz olduğu her an bir bardak su içerek her gün 500 kaloriyi kesebilirsiniz.

 

  1. Kurutulmuş gıdaları sınırla

Kızartmalarda çok kalori içeren bir yağ kullanmamız gerekir. Bir çorba kaşığı yağ 100 kalori içerir. Onları kızartarak yiyeceklerini pişiren çoğu insan için bu zor bir durumdur. Ancak insanların gıdalarını pişirmek için kullanabileceği çeşitli yollar da vardır. Birisi kızartma yerine sebze yoğurabilir.

  1. Yemek planı

Sadece yeme uğruna yiyin. Gereksiz yemek tüketiminden kaçının. Bu şekilde, bir kişi bir takvimle yediğinde kaçınılması muhtemel çok kalori toplamaya başlar. Gerçekten 500 kaloriyi kaybetmek istiyorsanız o zaman bir takvim ayarlamanız gerekir. Düşük kalorili gıdaları takviminize dahil edin ve onu takip ettiğinizden emin olun.

  1. Yediğimiz yiyecek miktarının azaltılması

Tabağınızdaki tüm yiyecekleri bitirmek zorunda değilsiniz. Bazen tok olduğumuz halde sadece servis yaptığımız şeyi bitirmek için yemeye devam ediyoruz. Çoğu insan gıdaları atmaktan hoşlanmaz. Bu yüzden servis tabağınızı küçültün

 

Sonuç

Diyet değiştirme çoğu insan için zor olabilir. Ancak bir anda değişiklikleri yapmak zorunda değilsiniz. Yukarıda tartışılan tüm alanlarda küçük değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Kızartma yerine, biraz sebze ile yemeye çalışın. Diyetlerinin tamamen değişmesinden endişe edenler için bu düşünceleri temizleyin ve çok küçük değişiklikler yaparak başlayın. Diyetinizi değiştirdiğinizi fark etmeden her gün 500 kaloriyi azaltabilirsiniz. Çok fazla kalori alımı kişinin sağlığına olumsuz bir etkisi olabilir. Doğru seçimleri yapın ve yukarıdaki basit adımları uygulayın ve bir hafta içinde kilonuzdaki değişiklikleri göreceksiniz.

Diyet yapmadan kilo vermek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık