Diyet Yapmadan Nasıl Zayıf Kalınır

Diyet Yapmadan Nasıl Zayıf Kalınır

Diyet yapıyorsunuz Ancak bir türlü kilo veremiyor çeşitli egzersiz’lerle zayıflamaya çalışıyor fakat istediğiniz ölçülere gelemiyorsanız bu yazımı okumanızı tavsiye ediyoruz.
Sizlere bir kaç önerimiz olacak.Günlük normal beslenme şeklinizde ufak bir kaç değişiklikle kilo vermenize yardımcı olacak ve farklılık hissedeceksiniz

Spor ve diyet yapmadan nasıl zayıf kalırız

Beslenmenizde ufak değişiklikler yapın. Önce beslenme düzeninizde ufak fakat çok etkili değişimler yaparak işe başlayın. Örneğin çayı çift şekerli içiyorsanız teke, tek şekerli içiyorsanız da şekersiz içmeye çalışın. Kahvenizi kremalı içiyorsanız, tercihiniz artık kremasızdan yana olsun… Salatanıza eklediğiniz hazır salata soslarıyla da vedalaşın. Bunlar yerine zeytinyağı, limon ve sirke ile yapacağınız kendi sosunuzu kullanın. Yemek için kullandığınız tabakları küçültün.

Bilhassa yemeğe başlamadan önce mutlaka su içmeyi alışkanlık haline getirin. Yemeğe başlamadan önce içeceğiniz bir bardak su, tokluk hissi yaratarak daha az yemenizi sağlayacaktır. Tatlı krizine bitter çikolata Ani gelen tatlı krizlerinize bitter çikolata ile kesmeyi deneyin. Canınızın tatlı çektiğinde ağzınıza bir parça bitter çikolata atın. Bitter çikolata içerisindeki daha az yağ ve şeker barındırdığından, diğer çikolata ve tatlılara göre oldukça düşük kalorilidir. Başlarda acı gelse de, marketlerden de artık acısı azaltılmış bitter çikolatalar bulabilir ve tatlı krizlerinizi az kalorili şekilde atlatabilirsiniz.

Öğünler arasında en az ve hafif geçmesi gereken öğün akşam yemeğidir. Akşam yemeklerinizi hafif yiyecekler ya da meyve ile geçirmeniz kilo verme konusunda size büyük yarar sağlayacaktır.

Spor yapmak ya da spor salonuna gitmek size göre değilse, daha fazla hareket etmeniz için sebepler yaratın. İş yerinde masanızın başından her bir saate bir kalkarak, otobüsten iki durak önce inereke ya da asansöz yerine merdiveni tercih ederek gün içerisindeki hareket etme oranınızı arttırabilirsiniz.

Her zamanki uyarımızı yaparak yazımızı bitirelim Unutmayın nerede okursanız okuyun yada duyun bir diyetisyene başvurmadan herhangi bir uygulama yapmayın

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık