Doğal yöntem ile siyah noktalardan kurtulun

Doğal yöntem ile siyah noktalardan kurtulun

Yüzünüzde siyah noktalar mı var, bu siyah noktalar kabusunuz olmaya devam mı ediyor. Bu sorulara cevabınız evet ise siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacak doğal bir yöntemden bahsedeceğiz.
Yüzde oluşan bu siyah noktalar kadınlar kadar erkeklerin hatta çocukları bile etkilemektedir. yağlı ciltlerde, burun üstlerinde, çene ve alın bölgelerinde çıkan ve kişiyi rahatsız eden görüntüsü nedeni ile psikolojik olarak ta sorun çıkartmakta.

Gün boyu çevrelerden kaynaklanan kirlenmeler ciltlerdeki yağlara yapışmakta ve açık gözenekleri doldurması yada makyaj temizliğinin sağlıksız olarak yapılmasından dolayı oluşmaktadır. Gözenekleri doldurarak ve temizlemesi zor olan bu siya noktalar ileride temizlenmediğinden sivilceye dönüşmekte ve istenmeyen görüntüler çıkmakta.

Siz bu siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız doğal maske uygulayabilirsiniz. Hatta bu doğal maskeyi mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak daha ucuza getirebilirsiniz.

Siya noktalardan kurtaran doğal maske

Maskemizin adı Ballı Peeling

Ballı peeling için Kullanılacak Malzemeler

3 çay kaşığı kadar bal,
2 çay kaşığı kadar yoğurt,
Yulaf kepeği ve gül suyu

Kullanım şekli

Yulaf ekmeği, bal ve yoğurdu birbirine karıştırın. Bu karışımı peeling (Yüzünüze maske biçiminde) şeklinde uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekletin ve ardından ılık su ile yıkayın. Bir pamuğa gül suyuna batırın ve yüzünüzü silin. Bu maskeyi haftada 2-3 kez düzenli bir şekilde uygularsanız siyah noktalardan kurtulmuş olur hem de cildinize mükemmel bir bakım yapmış olursunuz

Doğal yöntem ile siyah noktalardan kurtulun Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık