Eğer Göz Altı çevresinde Morluk Varsa …

Eğer Göz Altı çevresinde Morluk Varsa …

En istenmeyen bir görüntü olan Göz altı morlukları. Gözr altı morluklarından bitkisel kür ile kurtulabilirsiniz

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözümler

Akşamları yatmadan önce ceviz büyüklüğünde 1 patatesi hamur haline getirilir. Hamur haline gelen Patatesi ufak bir tülbent içine konulur, sadece ama sadece gözaltı ceplerine veya morlukların bulunduğu kısımlara konur. Sakın Göz üzerine koymayın.Yaklaşık 40-45 dk. sonra işlem bitirilir. Bu uygulamayı 2 günde bir olmak üzere Şişkinlik ve morluklar geçene kadar uygulanır. Uygulamayı yaptıktan sonra gözkapakları Papatya çayı ile yıkanmalıdır.

(Papatya Çayı tarifi: 1 Litre sıcak suyun içine 20 adet papatya ufalanır, 20 dakika kadar demletilir ve pamuktan süzülür, ılık bir şekle gelince göz kapakları ile şiş ve mor kısımlar güzelce yıkanır kurumaya bırakılır.)

Gözaltı Morlukları İçin İkinci Yöntem

Malzemeler
5 Gr Ebegümeci
2 Yemek Kşığı çiğ süt

Hazırlanışı: Ebegümeci dövülür. Sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Gözaltlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.

Ayrıca
– BeYaz peynir gözaltlarına sürülüp 20 dakika sonra yıkanır ve bu işle bir kaç denemeden sonra gözaltındaki morluklar geçer.
– Ebegümeci duyarlı ve ince ciltlere yararlıdır.
– Cildi Yumuşatır.
– Kompres veya lapa halinde uygulanması Sivilce ve çıban olgunlaşmasını önlemeye iyi gelir.

Not: Gözaltı morlukları bir hastalıktan ileri geliyorsa bu yöntemler bir fayda sağlamaz. Bu gibi durumlarda öncelikle bir uzman hekime danışılmalıdır.

Eğer Göz Altı çevresinde Morluk Varsa … Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık