En doğru koltuk seçimi nasıl olmalı

En doğru koltuk seçimi nasıl olmalı

Oturma odası,Salon takımı, koltuk, kanepe, sandalye ya da Koltuk takımı. Artık Siz ne derseniz deyin, en doğru seçimi yapabilmek için dikkat etmemiz gerekenler aşağı yukarı aynı olur. Esasında bu tip önemli ayrıntılar hayatımızı olumlu yada olumsuz etkileyebilir.

En Doğru takıma kararı verebilmek için kendimize bazı sorular sormak gerekir Örneğin salonu ne amaçlı kullanacağız, sadece misafirleri ağırlamak için mi yoksa dinlenmek ve Tv seyretmek için mi yada yatmak amaçlımı olacak. İşte sizin en büyük cevap vereceğiniz sorular bunlardan oluşmakta ve bu yüzden koltuk seçimini doğru yapmak gerekir

uzmanların sizlere bazı önerilerilerinden bahsedeceğiz :

•Evinize uyum sağlaması gereken en önemli parça koltuk takımlarıdır. Eğer koltuk takımlarınızı almanızın nedeni sadece uzun yıllar boyu kullanmanız değilse, estetik kaygılar güderek de koltuk seçiyorsanız en fazla 7 yıl kullanabileceğinizi düşünerek satın alın.
•Sizin için en uygun koltuğu almak istiyorsanız mağazaya gitmeden önce aklınızda bazı fikirler olsun. Bu sayede satıcıya daha çok soru sorabilir, daha dayanıklı ve özel koltuklar seçebilirsiniz.
•Ortalama kaç kişi oturacak ? Evinizdeki daha önceden alınmış eşyalara uyum sağlaması gerekiyor mu ? Sürekli mi ara sıra mı kullanılacak ? Üzerinde uyunulacak mı ? Ve belki de en önemlisi yeterince konforlu mu ? İşte kendinize bir koltuk satın almadan önce sormanız gerekenler.
•Koltuğunuz üzerinde sadece oturmak mı istiyorsunuz ? Çünkü bir çok insan koltukları üzerinde yemek yer ya da ders çalışır. Tüm bu seçeneklere göre koltuk derinliği, kol tarzı, arka yüksekliği gibi birçok karar vermeniz gereken faktör vardır.
•Kapı genişliğinize uygun mu ? Ülkemizde birçok insan kirada oturmaktadır ve sık sık taşınması gerekebilir. Eğer haddinden fazla geniş ya da büyük koltuk seçerseniz taşınacak olduğunuz eve sokamayabilirsiniz. Ya da asansörlü taşımaya daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.
•Koltuk ya da kanepe seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer etken de alacak olduğunuz takımın konumu. Pencere altına mı denk gelecek ? Eğer satın alınırsa pencerelerin açılmasını engelleyebilir mi ? Yerden yüksekliği altını temizlememe engel olur mu? Gibi sorular da ürünlerinizi uzun yıllar boyu huzur ve güven içerisinde kullanmanıza sebep olabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık