Erkeği kendinize nasıl bağlarsınız

Erkeği kendinize nasıl bağlarsınız

Sevdiğiniz hatta evlenmeyi düşündüğünüz kişi ile uzun bir süre flört dönemi yaşadığınız halde halen ona bağlanma sorunları ile karşı karşıya kaldıysanız sizler bir kaç ufak davranışlarla lehinize çevirme imkanı doğabilir. İlişkinin gidişatını eline geçirmek istiyorsanız ve karşınızdaki erkeğin size tam olarak bağlanmasından yana iseniz önerilerimiz okumanızı tavsiye ederiz.

Erkeği kendinize nasıl bağlarsınız.

Bir ilişkinin ilk günlerinde ya da flört döneminde yaptığımız en büyük hatalardan biri, bu ilişkiye fazla istekli olduğumuzu belli etmemiz. Karşınızdaki kişiden gerçekten çok hoşlanıyor olabilirsiniz ya da bir ilişki yaşamayalı çok uzun zaman geçmiş olabilir ama ne yazık ki hiçbir erkek karşısında ilişkiye fazla istekli bir kadın görmekten hoşlanmaz. Bu durum, sizin ilişkiye muhtaç olduğunuzu düşündürebilir. Bu yüzden ne olursa olsun, duygularınızı bastırmayı deneyin ve en azından flört döneminde ne kadar istekli olduğunuzu kendinize saklamaya çalışın. Unutmayın ki, erkekler için zor olan hep daha kıymetli.

Bir hayatınız olduğunu gösterin

İlişkinin ilk günlerinden her anınızı onunla geçirmek istiyor olabilirsiniz. Bu yüzden işinizi, arkadaşlarınızı ya da ailenizi ikinci plana atmak size çok normal gelebilir ancak bu durum uzun vadede karşınızdaki erkeğin size bağlanmasını zorlaştırır. Erkekler, bir anda kendilerini hoşlandıkları kadının hayatında en önemli noktada gördüklerinde, maalesef bunu sevginin bir işareti olarak algılamıyorlar. Erkekler, her aradığında orda olduğunuzu ya da istediklerine her an ulaşabileceğini bildiklerinde, çekiciliğinizi yitirmeye başlarsınız. Çünkü ne kadar kabul etmek istemesek de “kaçan kovalanır” klişesi çoğu ilişki için geçerli. Bu yüzden yeni başlamak üzere olan bir ilişki için kendi hayatınızdan feragat etmeyin ve ona istediği her an yanında olamayacağınızı gösterin.

İltifat etmeyi unutmayın

Erkekler, iltifat duymaktan ve egolarının tatmin edilmesinden tahmin ettiğinizden çok daha fazla hoşlanıyor. Kendisine hayran olan bir kadın çoğu erkeğin hayali. Bu yüzden, “zor kadını” oynamaya çalışırken arada dengeyi bulmayı ve karşınızdaki erkeğin egosunu da bir şekilde tatmin etmeyi unutmayın. Anlattığı ufak başarılarında bile onu tebrik edin ve her ne yaparsa yapsın eğer o bunu bir başarı olarak görüyorsa siz de destekçisi olun. Ancak bunu yaparken kendi mükemmeliğinizi de ortaya koymayı unutmayın.

Cinsel yaşamınızda sınırları siz belirleyin

İlişkinin en başlarında, onu ne kadar isterseniz isteyin bir şeyleri hızlı yaşayıp tüketmeniz hiç de iyi olmaz. Uzun vadede karşınızdaki erkeğin size bağlanması için cinsel yaşamınızdaki sınırları ve zamanlamayı mantık çerçevesinde belirlemeniz iyi olacak. Çok klişe gelebilir ama, erkekler bir şeyleri ne kadar çabuk elde ederlerse o kadar çabuk ilgilerini kaybetmeye meyilli. Bu yüzden özellikle de sadece o istiyor diye kendinizi bir şeylere zorlamayın ve cinsel yaşamınızdaki zaman ve kuralları sizin belirlediğinizi anlamasını sağlayın.

Onu değiştirmeye çalışmayın

Karşınızdaki erkekten ne kadar hoşlanırsanız hoşlanın, sizi rahatsız eden bazı ufak tefek özellikleri olabilir. Bu oldukça normal, ancak daha ilişkinin başında bunları değiştirmeye çalışmak hiç de doğru değil. Hepimiz bir şekilde bizi olduğumuz gibi kabul edecek birilerini ararız ancak karşımızdakini değiştirmeye de bir o kadar hevesliyiz. Belki sadece yeme alışkanlıkları ya da kıyafetleri sizi rahatsız ediyor ancak bunları değiştirmeye çalıştığınızda, karşınızdakinin sizden ne kadar hızlı uzaklaşacağını tahmin bile edemezsiniz. Bu yüzden onu olduğu gibi kabul etmeyi ve her haliyle sevdiğinizi göstermeyi deneyin. Sizi her halinizle sevecek birine bağlanmakta zorlanmanız mümkün olabilir mi?

Erkeği kendinize nasıl bağlarsınız Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık