Erkek adam yemek yaparmı?

Erkek adam yemek yaparmı?

Erkek adam yemek mi yapar? yada yaptığı yemeği nasıl öğrendi ? bir erkek yemek yapmalı mıdır? Hani reklamlarda var ya babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi. Sorular arka arkaya gelir. Bizce erkek yemek yapmalı hatta nasıl yapıldığını hemen öğrenmeli. Neden mi? Hayatımızda ne olacağımızı hiç bir zaman bilemeyiz belki mecbur durumda kalabilirsiniz.

Bazen arkadaş çevresinde nu konular açılır. Kimler yemek yaptığını bu konu hakkında ne kadar hakim olduklarını hatta git işine erkek adam yemek yapmaz diye karşı çıkanlar bile olur. Hayatın cilvesi midir artık bu sözü söyleyenler yemek yaparken hatta tarifler ararken görürsünüz

Annemiz şimdiye kadar yemeğinizi yapıyordu belki, belli bir zaman sonra bu görevi eşiniz aldı. Ama unutmayın bir ömür bu şekilde geçmeyebilir. Anneniz, eşiniz bir ömür sizinle olmayabilir. Belki bir zaman sonra bekar yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Yalnız yaşayan erkekler bu yemek sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Yok bugün şuraya giderim, yok kardeşime giderim, teyzem çok özlemiştir bir uğrayım dersiniz de nereye kadar gidecek.

Şimdi diyeceksiniz yapamıyorsam lokantaya giderim, hazır yiyecek alırım. Ekonomik olarak buna gücünüz yok ise ne yapacaksınız. Bu sadece bekarlar için değil öğrenciler, dullar içinde söz konusu. Şimdi biraz olsun aklınıza yattı dimi yemek öğrenmek. Size kimse usta aşçı olun demiyor ancak kendinizi doyuracak klasik yemek tariflerini bilmeniz hatta yapmanız gerekir.

Türk mutfağında klasik olay su, yağ ile başlarız soğan ilave ederiz ardından et var ise eti daha sonra patates veya diğer ana malzeme ardından biraz salça ve son suyu katar bitiririz.

Sözün kısası ister hayatın şartı ister eşinize sevgi gösterisi olsun siz yemek yapın unutmayın dünyaca ünlü aşçılar neden erkek :)

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. denizz diyor ki:

    erkek kadın ayrımı mı olur hiç. erkekte yemek yapar tabi…

  2. Hakkı Karadeniz diyor ki:

    Ben yapanlardanım :-))))

  3. Semih diyor ki:

    En son yemeği üniversite yıllarında yapmıştım zirvede bırakmak en iyisi 😀

Yorum Yaz


Yukarı Çık