Erkekler Boşanınca……

Erkekler Boşanınca……

Bu zamanda evlilik pamuk ipliğine bağlı diyebiliriz. Hemen hemen her gün çevrenizden sosyal medyadan yada TV den şu boşanmış bunlar ayrıldı gibi haberleri çok duyar olduk. Boşanan kişiler hemen bir kulp bulurlar ve karşı tarafı yada çevresini suçlarlar. Ancak işin aslı öyle değildir. Gerçi bizim yaşam tarzımızda aile içinde yaşayanları saklamamızı öğrettiler bizlere, aile içinde yaşanan sorunları dışarıya yansıtmayız.

Erkek sevdiğinden ayrı kalması tam bir kabustur. Daha güçlü ve dimdik ayakta kalması gerekirken, hayata küser ve geri dönülmez bir yola girmiş gibi haller alır. Kadında ise çevrenin yapmış olduğu baskıya göğüs gerecek, çocuğun yükünü alacak hatta ona eğitim ve terbiye vermeye çalışacak.

Erkekler neden boşanmak ister

Erkekler neden mi böyle? Çünkü erkekler yalnızlığı pek sevmezler. Her anlamda kendisini toplayacak partnerinin olmasını isterler. Erkek sevgili bulayım, evleneyim, çoluk çocuğa karışayım akşam eve gelince yemek hazır olsun çorabımın teki nerde gibi hayatın yaşam parçası olmuştur. Erkeklerde çoklu yaşam mutlu ediyor ve güçlü olduğunu ispat etme egosuyla yaşamaktadır.

Erkek ayrılmak için hayatında bir kadın var ise ayrılmak için her yolu denemektedir. Yeni bir kadınla belki bulmadığı sevgiyi, şefkat yeni kadında aramaktadır. Ayrılmak istemeyen erkeklerde her şeyini kaybetmiş duygusu ortamına girip akşamları rakı masası onun için hayatın bittiğinin resmi belgesidir. İşe gitmek istemez nerde otursa yemek yese dolaşsa aklından hiç çıkmaz bakarkörlerden olur

Eğer ayrılmanın sebebi bir başka kadın değilse kadından beklenenin aksine korkan, erkek oluyor. Yoksa erkeğin hayatında biri varsa ayrılmak için her yolu denerler. Yeni bir yaşam, daha huzurlu bir ortam, kurmaya çalışmaya çalışan daha çok kadın oluyor. Çünkü kadının hayali yeni bir sayfa, sağlıklı bir ilişki yaşadığı evliliğinden çıkardığı dersler ve daha mutlu bir çift.

Her iki taraf içinde boşanmadan yada ayrı kalmadan önce zamana ihtiyaç vardır. Bazı sorunlar ve dertler zamanla çözülüp dengeye oturur. Önemli olan arada yapılmış kavgalar, nefretlern intikam duygusu olmadan tereyağından kıl çeker gibi halletmek

Unutmayın bayanlar erkekler çocuktur. Onlara olan ilginizi azaltmayın. Sizde erkekler Eşlerinizi gözünüzden daha iyi bakın sevginizi eksik etmeyin

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. yoresel yerler diyor ki:

  “bayanlar erkekler çocuktur. Onlara olan ilginizi azaltmayın. Sizde erkekler Eşlerinizi gözünüzden daha iyi bakın sevginizi eksik etmeyin”
  Mutlu bir evliliğin sırrı bu işte
  Teşekkürler yazınız çok içten ve bilgilendirici olmuş

  1. Abone diyor ki:

   Teşekkürler.
   Geçen yıl Boşanmalar Evlilikten fazla olmuş :(

 2. buziy diyor ki:

  devir para devri o hale geldi artık maddiyat girdi sevgiler azaldı birde teknoloji iyice millet sapıttı eskiden boşanana kötü muhamele görürdü şimdi ise iyi birşey yapmış gibi yağrın birtanedaha bulursun deniyor

 3. okurca diyor ki:

  buziy in de dediği gibi devir ne hal aldı. hiç çekme diyen çevre, aman dizimin dibinde ol diyen ana baba, özgürlüğünü kısıtlatma diyen arkadaş benim çektiklerimi çekme diyenler hep birden boşanmalara farkında olmadan ön ayak olanlar. her şey kolay boşanma artık insanların elinin kiri.

 4. Sansyorumu diyor ki:

  Teknoloji her eve girdikten sonra bana göre en büyük faktör oldu boşanmalarda. Kadınların ekonomik özgürlüğü arttı buda bir faktör.

Yorum Yaz


Yukarı Çık