Erkekler daha unutkan olurmuş diyorlar

Erkekler daha unutkan olurmuş diyorlar

Hani ünlü el kremleri ile olan ülke Norveçliler bu sefer boş durmamışlar bilim adamları bir araştırma yapmışlar. Bu araştırma erkeklerdeki unutkanlık, bu araştırma sonucu erkeklerin kadınlara göre daha unutkan olduklarını söylüyorlar. Kadınların erkeklere göre daha fazla şeyleri hatırladıklarını ve kadınlardaki dosyalama sisteminin olduğu bir klasörlemenin erkeklerde daha zayıf olduğunu açıkladılar. Kadınlar bu dosyala sayesinde daha çok şeyi hatırladıklarını beyin gücünün erkeklere göre üstün olduğunu anlayabiliriz.

Erkeklere bir şey sorulduğunda hatırlayamadıklarını yada şuan hatırlamaya çalışıyorum diye ifadeler kullanırlar. Kadınlarda ise bu olay evet hatırladım der ve hatta olaylar şu şekilde gelişmişti diye detaylara girip onaylarlar. Erkeklerde yaş farkı olmaksızın kadınlar kadar hafıza takibi geniş değildir. Tabi bu araştırmayı kategorileştirirsek örnek futboldan yada bahis olayına girildiğinde o takımın tarihini anlatır erkek. Eee erkeklerde bazı konularda geniş hafıza olsun hep kadınlar olacak değil ya bu arada konu neydi unuttum :)

Erkekler daha unutkan olurmuş diyorlar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. okuruz diyor ki:

  bu durum sanırım kadınların detaylar üzerine erkeğe göre daha çok eğilmesinin sonucu. Biz düz ve sonuç odaklı düşünme eğilimindeyken kadınlarda bu durum daha karmaşık. Bu teorimi unutkanlıkla bağdaştırınca durumun gayet normal olduğunu düşünüyorum :)

 2. denizz diyor ki:

  kesinlikle doğru. Erkekler daha unutkan. Kadınlar en küçük ayrıntıyı bile unutmuyorlar.

 3. Fatlak diyor ki:

  Bence çok doğal bizler daha yoğun insanlarız :d hahahah 😀
  şaka bi yana bende öleyimdir bi anda uçup gider bi beyin fırtınasından arta kalan sadece arpa tanesi kadar bişi oluyor bazen. 😀

 4. Creafe diyor ki:

  Kişiden kişiye göre değişir unutkanlık cinsiyete göre değil. Kadınlar daha detaycıdır sadece.

Yorum Yaz


Yukarı Çık