Erkekler Nasıl diyet yapmalı

Erkekler Nasıl diyet yapmalı

Diyet denince aklınıza ilk olarak kadınlar gelir.Kadınlar narin bir insan olduklarından dış görünüşlerine erkeklere oranla daha çok dikkat ederler.Peki erkekler dış görünüşüne dikkat etmiyorlarmı derseniz yapılan son araştırmalara göre Obezite sorunu kadınlara göre daha fazla olduğundan özellikle bel çevresindeki yağlanmalardan dolayı erkeklerde diyete önem vermeye başladılar

Erkekler diyet nasıl yapmalı?.Bu sorunun cevabı aşağıdaki makalede yazılı buyrun makalemizi okumaya

Öncelikle diyete başlarken en önemli nokta; kararlı olmaktır. Risklerin kapıya dayandığını görünce, diyeti devam ettirme konusunda daha istekli olursunuz.

İkincisi; biz kadınlardan daha kolay kilo verebiliyor olmanız. Kadınlara göre daha yüksek olan kas kitleleriniz ve buna bağlı olarak daha hızlı çalışan metabolizmanız, sizin kilo yönetimi konusunda biz kadınlara göre daha avantajlı olmanızı sağlar. Böylece daha çok be­sin tüketir ve daha çabuk eski formunuza kavuşursunuz.

Fiziksel aktivite ve düzenli egzersize bakış açınız da siz erkeklerin diyet konusunda kadınların önüne geçme­nizi sağlar. Yapılan araştırmalar, erkeklerin fiziksel aktivite yapmaya daha eğilimli olduğunu göstermektedir. Kısacası erkekler, kısıtlı diyetleri tek başına uygulamak yerine, daha sağlıklı diyetleri düzenli egzersizle desteklemeyi daha uy­gun bulur. Bunun başlıca sebebi ise, erkeklerin kas kay­betme korkusunun daha yoğun olmasıdır.

En önemlisi de; erkekler biz kadınların tersine tatlı krizi, çikolata isteği veya stres gibi nedenlerle diyetlerini bozmazlar.

Erkeklerin diyetlerine uyamama nedenleri çok daha farklıdır. Hafta sonlarında arkadaş toplantılarında fazladan yenen yemekler, eğlenmek için gidilen mekanlarda gereksiz yere yenilen ve içilen hazır gıdalar erkeklerin diyeti bozması­nın başlıca nedenleridir.

Sosyal ortamlar ise erkeklerin önüne çıkan en büyük bariyerdir. Arkadaşlarla yapılan sosyal aktivitelerde yemek üzerindeki kontrollerini kaybedip onu sohbetin bir parçası olarak görebilirler.

Bazı keyif zamanları da diyet katili olabilir. Futbol maçları seyredilirken tüketilen avuç avuç kuruyemişler ve içilen içecekler, film seyrederken yenen koca bir kase patlamış mısır ve pazar kahvaltıları erkeklerin diyeti bozmasını sağlayan aktivitelerin başında gelir.

Tüm bunlara dikkat ederseniz eğer kilo vermek sizin için çok daha kolay olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık