Ev alırken Nelere dikkat etmeliyiz

Ev alırken Nelere dikkat etmeliyiz

EvNe demişler ev alma, komsu al. herkesin en büyük dileklerinden ve rüyalarını süsleyen bir ev sahibi olmaktır. Ev sahibi olmaya karar verdiğinizde alacağınız evden önce komşularınızı araştır. Alacağınız ev ne kadar güzel olursa olsun Hayatınızı karartacak komşu huzurunuzu kaçıracaktır. Komşu işini hallettikten sonra evinizin lokasyonu, konumu, dairenin büyüklüğü, manzarası, oda sayısı, güvenlik vb. gibi birçok konuda ailecek bazı kriterleri baştan belirlemek doğru olacaktır. Tercihlerinizi daha rahat görmeniz için bir liste oluşturmanızı öneriyorum. Sizin ve ailenizin tüm ihtiyaçlarını gözönünde bulundurun. Bu arada listenizi oluşturduktan sonra bir feng shui uzmanına göstermeyi de ihmal etmeyin. Eminim ki listenize onun da ekleyeceği çok önemli konular olacaktır. İyi bir feng shui yaşamınıza pek çok avantaj katar. Evinizi seçmeden önce bir feng shui uzmanına danışmanız, sizin yeni hayatınıza bir sıfır önde başlamanız demektir.

Evinizin sizi destekleyen konumda olması, evrenden istediklerinizi almanıza destek olacaktır. Ya da önlenmesi mümkün bazı olayları önceden bilmenizi ve ona göre tedbir almanızı sağlayacaktır.

Özellikle evinizin çevre analizi önemlidir. Yeni bir ev veya arsa satın almadan önce bazı dış koşulların sizin doğum tarihinizle uyum içinde olup olmamasına dikkat edilmelidir.
Satın almayı planladığınız mekanın çevresindeki dik yollar, evinizi gölgeleyen yüksek binalar, evinizin girişindeki bir tepe, trafiğin yoğun akışı belki de amaçlarınıza ulaşmada sizi zora sokacak enerjiler oluşturacaktır.
Yeni evinizi seçmeden önce yaptıracağınız feng shui, yaşamınıza mutluluk ve başarı getirecektir.

Listenize ekleyebileceğiniz birkaç küçük başlık :

Mutfak kuzeybatıda olmamalı
Ana kapının üstünde wc olmamalı (müstakil evler için)
Evin yakında mezarlık, yüksek gerilim hatları olmamalı.
Evinizin ilk girişi ferah ve aydınlık olmalı.
Merkezde tuvalet veya banyo olmamasına özen gösterilmeli.

Ev alırken Nelere dikkat etmeliyiz Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık