Evde Tırnak Bakımı

Evde Tırnak Bakımı

Bir çok bayan güzellik uzmanlarına gidip para harcamak yerine kendi maskelerini kendileri hazırlamayı tercih etmekte. Çalışan kadın için yoğun olan iş temposu ile birlikte koşuşturmaca, ve zamanında kısıtlı olması sebebi ile kuaförlere gidemezler. Bu yüzden kendi cilt bakımı evlerinde uygulayabileceği doğal maskeler yaparak hem cüzi bir para dökerler hem de daha doğal bir bakım uygularlar. Bu bakımlardan biride tırnak bakımıdır. Evde tırnak bakımı nasıl yapılır ?

Son zamanlarda evde tırnak maskesi oldukça revaçta. Bizler sizler için güzellik uzmanlarına danıştık ve evinizde tırnak sağlığınız için tırnak maskesi tarifi aldık

Tırnak Bakımı Evde Yapma Yöntemleri

Tırnak maskesi için gereken malzemeler

1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
1 tatlı kaşığı kadar badem yağı
10 damla kadar limon suyu hepsi bu kadar

Bu malzemeleri bir kase içinde güzelce birbirine yedirerek karıştırın. ve tırnaklarınıza ve parmak uç kısımlarına masaj şeklinde sürünüz. Yarım saat bekletiniz ve pamuk yardımı ile fazlalığı alınız. Ardından ellerinizle parmaklarınızı iyice ovuşturun geri kalan yağlı karışım tırnağınız ve deriniz iyice emsin

Doğal tırnak uzatma

Manikür pedikür

Evde Tırnak Bakımı

Eğer tırnaklarınız güçsüz ve hemen kırılma oluyorsa ve sararmaya başladıysa sizlere bir formül paylaşacağız

Ilık bir suyun içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile birlikte yarım limon suyu ekleyiniz. Ardından bu suyun içinde 10 dakika bekletiniz. Bu uygulamadan sonra limonun posasında bekletin. Bu sayede tırnaklarınızda sarılık ve matlık gidecektir.

Tırnaklarınızı daha güçlü ve parlak görünmesinin diğer bir yolu ise bitkisel reçete vereceğiz

1 çay kaşığı kadar buğday tohumu yağı,
1 çay kaşığı kadar hintyağı,
2 çay kaşığı kadar sofra tuzu,

Tüm malzemeyi bir kasede birbirine karıştırınız. Bu karışımı günde 1 defa olmak üzere tırnaklarınıza uygulayınız. Uygulamayı yapmanın en güzel zamanı yatmaya yarım saat kala yapmak tırnaklarınız için daha etkili olacaktır. Bu tip kürler sayesinde hem ucuza kendi maskenizi yapacaksınız ve doğal maskeler sayesinde daha bakımlı olacaksınız. Maddi gücüm ve kuaföre zamanım yok diyenler için kaçmaz fırsat.

 

Diğer bir yazımız Manikürlü tırnaklara bakım nasıl olmalı ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık