Evinizi dekore ederken parke seçimi nasıl olmalı

Evinizi dekore ederken parke seçimi nasıl olmalı

Evinizi dekore etmeye karar verdiniz. Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri parke seçimidir .Evinizde diğer yaptığınız dekorasyonu ön plana çıkartan ve baştan başa farklı bir görünüme kavuşturan parke çok dikkat edilerek seçilmelidir. Parkeler çeşitli model ve renklerde olmakla birlikte kalite farkı da vardır. Parke seçimi en önemli göz önünde bulundurmanınz gereken nokta evin tüm dekorasyonunu unutmamak gerekir. Peki bu kadar önemli ise parkeyi nasıl seçmeliyiz, nelere dikkat etmeliyiz işte bu tip sorulara cevap aradık

•Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki parkeler evinizin kalıcı ve uzun süreli kullanım malzemeleridir. Bu nedenle renk ve model tercihinde son derece titiz davranmanızı öneririz.
•Koyu renk parke seçiminin sizin için bazı zorluklara neden olacağını unutmamalısınız. Bu zorluklar arasında tozu ve kiri çabuk belli etmesi en bilindik özellikleridir. Koyu renk parke seçimi yaparsanız sürekli temizliğe ihtiyaç duyacağınızı bilmelisiniz.
•Mümkün olduğunca evde kullanacağınız eşyalar ile zıt kontrastlar sağlayacak parke seçimi yapmanızı öneririz. Eşyalarla aynı renk parke seçimi evinizin boğuk bir görünüme kavuşmasına neden olabilir.
Parke seçimi yaparken parkenin özellikleri ve hangi zemin için daha kullanışlı olduğu hakkında firmadan bilgiler edinin. Örneğin; mutfak için yapacağınız parke seçiminde hem neme hem de ısıya karşı dayanıklı bir parke modeli seçmeniz son derece önemlidir.
•Parke seçiminizi yapmadan önce duvar kağıdınıza da karar verirseniz dekorasyonunuzun son hali şık bir uyum yaratacaktır.
•Kullanışlı, temizliği kolay ve ekonomik bir parke seçimi yapmak istiyorsanız son dönemlerde laminant parkelerin en çok tercih edilen modeller olduğunu söylemekte fayda var.
•Eğer eviniz aydınlıksa ve genişse koyu renk parke seçebilirsiniz. Ancak eviniz küçükse ve daha geniş göstermek istiyorsanız parke seçiminiz açık renklerden yana olmalıdır.
•Eğer eşyalarınızla kolay uyum sağlayabilen bir renk tercihi yapmak istiyorsanız açık renkler, beyaz ve bal rengi oldukça şık bir seçim olacaktır. Dekorasyon için parke seçimi yapılırken daha çok açık renklere göz gezdirmenizi öneririz. Bu sayede odanızın da daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık