Evinizi Dekore ederken yapmamanız gerekenler

Evinizi Dekore ederken yapmamanız gerekenler

Herkesin gönlünde olan dekorasyonu güzel yapılmış bir evde oturmak.Harika bir şekilde dekore edilmiş bir eve bir odaya sahip olmak için internet sayfalarını dergileri kitapları okursunuz.Hatta Televizyondaki şovları izlersiniz ücretli yardımlar alırsınız

Şunu bilmelisinizki eviniz için her zaman doğrusunu bulmak kolay olmayacaktır.

Sizlere bu doğrultuda evinizi dekore ederken yapmamanız gerekenler anlatmaya çalışacağız

•Kimseye seçimleri sizin adınıza yapması için izin vermeyin : Eğer bu kişi bir iç mimar olsa bile geçerlidir, çünkü eviniz sizin özel yaşam alanınız ve kimsenin kararlarınızda sizi zorlamaya hakkı yok. Herhangi bir uzman sizin yerinize ürün almakta değil sadece karar vermede yardımcı olmakta görevlidir.
•Önce evinizi boyamayın : Koltuk, sehpa ya da halı gibi eşyalarınızı duvarınıza uygun renklerde seçmek zor olabilir, fakat duvar rengini en sona bırakırsanız daha fazla seçeneğe sahip olabilirsiniz.
•Boya renginizi kağıt üzerinden seçmeyin : Boya dükkanında, elinizdeki katalogda beğendiğiniz renk gerçekten harika durabilir, fakat emin olun ki duvarınızda aynı görüntüyü vermeyecektir. Günümüzde yaptığı işin bilincinde olan birçok boyacı işyerinde herhangi bir duvarı ürünlerine ayırır ve her çeşit boyadan örnekler bırakır.
•İlk beğendiğiniz rengi hemen satın almayın : Halı, koltuk ya da örtü. Her ne olursa olsun alışveriş yaptığınız dükkana ilk ziyaretinizde ürün satın almayın. Çünkü muhtemelen daha iyilerine denk geleceksiniz. Satıcılardan örnek kataloglar isteyebilir, başka dükkanlarda da rahatlıkla inceleme yapabilirsiniz. Unutmayın bu sadece sizin kararınız. Hiç kimse saatlerce ürün inceleyip de satın almayan insanları kınamaz. Hiç bir şey için zorunlu değilsiniz.
•Renk psikolojisini asla küçümsemeyin : En sevdiğiniz renkle hemen evinizin tüm duvarlarını boyamayın. Örneğin kırmızı renkle evinizde sakinleştirici ve rahatlatıcı hava oluşturamazsınız. Çünkü mavi ve yeşil daha relax tonlardır. Eğer sahipseniz çocuklarınızın oyun odaları için kırmızı ya da turuncu renkleri düşünebilirsiniz.
•Alt tonları da göz önünde bulundurun : Mavi sadece mavi değildir. Kırmızı da sadece kırmızı değildir. Bir rengin açık ya da koyu renk şemalarını kullanarak çok daha göz alıcı ve dekoratif odalar oluşturabilirsiniz.

Evinizi Dekore ederken yapmamanız gerekenler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık