Fazla kilonuz var ise kuru incir tüketin

Fazla kilonuz var ise kuru incir tüketin

Fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz dermanınızı kuru incirden faydalanın. kuru meyveler sağlık için en idealidir. Faydalarını saymakla bitiremeyiz, Kuru meyveleri içinde kuru incir olunca durum biraz daha farklı. kuru incirin pek çok faydası olduğundan kış aylarında gönül rahatlığı ile diyet listenize katabilirsiniz.

Kuru incirin faydaları

İncirde bulunan antioksidan ile özellikle ileri yaş 55 sütünde gözüken göz rahatsızlığı, sarı nokta hastalığından korumaktadır. Lif olarak ta çok zengin olan kuru incir, kişiye tokluk hissi vermektedir. Yüksek tansiyonu olan kişiler rahatlıkla kullanabilir. İçinde bulunan pektin ile vücuttaki fazla kolesterolün dışarıya atılmasında yardımcı olmaktadır. Diabetik beslenmede en çok kullanılan meyve çeşitidir. Diyet yapıyorsanız eğer ara öğün olarak rahatlıkla atıştırmalık olarak kullanabilir ve zayıflamanızda yardımcı olacaktır.

Kuru incirin başka bir faydası ise sindirimi kolaylaştırdığından bağırsakların düzenli çalışmasını sağlamaktadır, içindeki ‘benzaldehit’ maddesinden dolayı kanserli hücrelerin büyümesini önlemekte. Cilt güzelleştirmede kuru incir oldukça etkilidir.

Kurutulmuş kuru incir yaprağını bir bardak suda 30 dakika kaynatıp günde 2-3 bardak içilirse Hemoroite iyi gelir, Bu su ile basur memelerine sürerseniz faydasını göreceksiniz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık