Ford Mondeo 2014 sonunda yollarda

Ford Mondeo 2014 sonunda yollarda

Geçtiğimiz Ağustos ayında Mondeo’nun Yeni modelini duyuran Ford Detaylar hakkında açıklamlar yapıldı.Sınıf olarak Orta ve üst kısma hitap eden titanium ve trend versiyonları olan araba 2014 sonuna kadar yollarda olacak.

Yeni Mondeo Avrupa’da 4 ve 5 kapı seçenekleri ile satışa sunulacak. Piyasaya 1.5 ve 2.0 EcoBoost benzinli motor seçenekleriyle çıkacak olan Yeni Mondeo’nun ürün gamına 2015 başlarında 1.0 EcoBoost motor da eklenecek. Mondeo adına en büyük yenilik ise hibrit seçeneğinin de olması.

Tepkime süresi kısaltılmış 2 litre çift turbolu TDCi motoru 210 beygir ve 450Nm tork üreten arabanın 1.6 litre TDCi versiyonu da mevcut olacak. 1.0 litre, 1.5 litre ve 2.0 litre EcoBoost benzinli seçenekleri sırasıyla 125, 160, 240 beygir olacak Yeni Mondeo’nun ilk defa hibrit bir versiyonu da üretildi.

2.0 litrelik benzinli bir motora adapte edilen iki elektrik motorundan birisi gücünü tekerleklere aktarırken diğeri aküleri yeniden şarj etmek için çalışıyor. 1,4 kW/s lik lityum-ion bataryalar 10 yıl veya 150.000km boyunca kullanılabilecek.

Mondeo adına bir diğer yenilik ise dört çeker bir versiyonun da opsiyonel olarak sunulması. Bunun yanında yeni kasa yapısının eskisine göre yüzde 10 daha sağlam olduğu ulaşan bilgiler arasında.

Yeni Mondeo önünde bulunan veya önüne geçme olasılığı olan yayaları tespit edebilen bir sisteme sahip. Bu sistem sürücüyü uyarıyor ve tepki verilmezse de frenlemeyi kendisi yapıyor.

Ön cam üzerine yerleştirilen bir kamera ve tampondaki bir radarın beraber çalışması sayesinde yayaları diğer nesnelerden ayıran sistem, Ford’un önceki modellerinde olan Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi’nin geliştirilmiş hali.

Bunun yanında Şerit Takip Asistanı, Park Asistanı, Tork Kontrol Sistemi, şişebilir emniyet kemeri gibi sürücü destek sistemlerine ve güvenlik ekipmanlarına sahip olan arabanın Almanya’daki başlangıç fiyatı ise 27,150.-Euro.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık