Göbek yağını Eritmede yardımcı besinler

Göbek yağını Eritmede yardımcı besinler

Diyet yapıyorsunuz zayıflıyorsunuz ancak bel bölgeniz ve göbeğiniz bir türlü erimek bilmiyor. Belki de bazı şeyleri eksik yapıyorsunuzdur. Vücudumuzun bazı bölgelerini diyet yaparak kurtulamayabiliriz. Diyet yaparken mutlaka spor yapmamız etkili olacağı gibi aşağıda bahsettiğimiz besin maddelerinden tüketerek göbek yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

1. Nane çayı

Kuru veya taze naneden yapılmış çay; göbekteki yağları eritirken yeni yağlanmaların oluşmasını da önlüyor. Bir su bardağı kaynar suya bir çay kaşığı nane ekleyip beş dakika demledikten sonra için.

2. Su

Yağların yakılması için oksijene ihtiyaç vardır ve su içerek, vücudunuzun daha hızlı çalışmasını ve buna bağlı olarak zayıflamayı sağlayabilirsiniz. Bol su içmek ödem oluşumunu engeller ve hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Günde 14 bardak su içebilirsiniz.

3. Çikolatalı süt

Göbek eriten içeceklerde çikolatalı sütü görünce şaşırdınız, değil mi? Bitter çikolatanın şeker oranı düşüktür ve kendinizi daha sakin hissetmenizi sağlar. Süt ise içindeki kalsiyumla kasları güçlendirip yağları yakar. Bir parça çikolatayı sıcak süte ekleyip karıştırıp için.

4. Yeşil çay

“Yeşil çay yine karşıma çıktı” diyor musunuz? Biliyoruz, her göbek eritme ve diyet haberinde yeşil çay içmeniz tavsiye ediliyor; çünkü bu doğru! Vücudu uyararak daha fazla kalori, yağ yakmayı sağlan yeşil çay genel sağlığı da koruyor. Her gün 2 fincana kadar yeşil çay içebilirsiniz.

5. Ananas suyu

İçeriğinde çok yüksek miktarda C vitamini bulunan ananas, bilimsel araştırmalara göre en iyi yağ yakıcı meyvelerden biridir. Dilerseniz ananası dilim dilim yiyebilirsiniz dilerseniz makinede sıkıp suyunu içebilirsiniz; tatlı isteğiniz de kesilecektir.

6. Ballı su

Her güne bir bardağı ılık suya bir tatlı kaşığı süzme bal ekleyip içerek başlarsanız, hem metabolizmanız hızlanır hem de göbekteki yağlar erimeye başlar. Bal, dünyadaki en doğal tatlandırıcıdır; miktarını iyi ayarladığınız takdirde tatlı krizlerini önlemek için de faydalıdır

7. Tarçın çayı

Kan şekerini dengeleyip ani acıkmaları önler ve daha çok tok hissetmenizi sağlar. Siz de bu sayede az yersiniz ve kilo vermeye başlarsınız. Bir su bardağı sıcak suya bir parça çubuk tarçın ekleyip demledikten sonra içebilirsiniz.

8. Salatalık çayı

Bol vitaminli ve düşük kalorili salatalık çayı, özellikle göbek ve basen gibi bölgelerdeki yağları eritmek için fayda sağlıyor. Bir sürahi suyun içine bir salatalık ve bir limon dilimleyip ekleyin ve gece boyunca bekletip ertesi gün bardak bardak için.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık