Göğüs ucu çatlak için kür

Göğüs ucu çatlak için kür

Emziren annelerde en büyük sıkıntılardan biri meme uçlarındaki çatlaklardır. Bu çatlaklar ne yazık ki anneye ağrıya ve sıkıntıya yol açmaktadır. Meme başında çıkan bu çatlak tüm emzirme dönemlerinde görülebilir. Bu çatlaklar meme başının çevresinde ve başında enine çizgiler halinde oluşmaktadır. Meydana çıkan ağrı bazen o kadar çekilmez duruma gelir ki anne bebeğini emzirmekten bile vazgeçirtir. Bebeklere ilk altı ay anne sütü verilmesi gerektiğini düşününce bunun ne kadar büyük bir sorun olduğu daha iyi anlaşılmakta

Göğüs ucu çatlak bitkisel tedavisi yöntemi varmı ?

Herbalistler en çok ayva çekirdeğinden yapılan kürü önermektedir. Meme ucu çatlakları için ayva kürü nasıl yapılır, meme ucu çatlağına bitkisel tedavi iyi gelirmi.

Göğüs ucu çatlağı için ayva çekirdeği kürü
Bıçak ile ayvanızı ikiye bölünüz. Ayvanın ortasında bulunan çekirdekli kısmı çıkartınız. Bu çıkartılan çekirdekli kısım (çekirdekli kısım diye özellikle belirtmek istiyoruz sadece çekirdek değil.) tencerede üstünü bir tutam geçecek şekilde su ekleyin ve 15-20 dakika kadar kaynatın. Kaynama bittikten sonra 1 gün bekletiniz ve süzünüz. Bu kürü göğüs uçlarına sürünüz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. meltem diyor ki:

    Allah bu tip sorunlara yardım etsin. uzman hekimlere danışmak bu tip konularda en iyi yöntem

Yorum Yaz


Yukarı Çık