Golf VIII Daha Teknolojik Olacak

Golf VIII Daha Teknolojik Olacak

Volkswagen, model gamının en önemli üyesi olan Golf’ün sekizinci nesli için çalışmalara başladı. Karbondioksit salınımını düşürmek için geliştirmeler yapılacak yeni modelde hedef 90 g/km’nin altında bir emsiyon değerine sahip olmak.

Bunun içinse Volkswagen’in radikal iki koltuklu modeli XL1’den teknoloji açısından olduğu kadar tasarım sırasında da yararlanılacak. Keskin köşeler yumuşatılacak, arka cam üzerinde yer alan ve aşağıya doğru uzanan bir spoiler de otomobilde bulunacak.

Sekizinci nesil Golf MQB platformunu kullanacak. Güncel versiyondan daha büyük olmayacağı düşünülen otomobilin boş ağırlığının ise 1100 kg’dan daha az olması düşünülüyor.

Golf’te kullanılması planlanan teknolojik yeniliklerden bir tanesi de bugünlerde Volvo tarafından test ediliyor. Önden çekişli otomobillerin arka tekerleklerine yerleştirilen volanlar boşa harcanan enerjiyi depoluyor. Sistem sekiz saniyelik şarj sonrasında 10 saniye boyunca 40 bg ekstra güç sağlıyor.

Bugün bazı modellerde karşılaştığımız ve yakın zaman tüm Volkswagen gamına yayılacak olan “Coasting- kendi kendine ilerleme” sistemi de sekizinci nesil Golf’te yer alacak. Sabit hızla ilerlerken motor ve şanzımanı ayıran sistem motoru da kapatarak tüketim ve emisyon değerlerinin azalmasını sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Audi tarafından duyurulan elektrikli turbo yine Golf VIII’in özellikleri arasında. Küçük hacimli motorlarda yavaşlama sırasında turbonun içerisine hava göndermeye devam ederek pallerin yavaşlamasını engelliyor ve tekrar gaza basıldığın turbo gecikmesini azaltıyor.

Golf VIII Daha Teknolojik Olacak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık