Göz kapakları normalinden düşük seviyelerinde ise

Göz kapakları normalinden düşük seviyelerinde ise

Kişinin yüzünde ilk çeken noktalardan birisi gözleridir. Göz kapaklığı düşüklüğü bazı hastalıkların belirtisi olabilir. Genel olarak göz kapağı düşüklüğü estetik bir sorun gibi algılansa da beyin ve sinirleri etkileyen bir rahatsızlıktan dolayı kaynaklanabilmekte.

Göz kapaklığı düşüklüğü önemli bir belirtidir.

Örneğin bir kedinin göz kırpmasını izleyin, beyaz bir zarın gözü kapladığını görürsünüz. Buna üçüncü göz denir. Memelilerde nadir görülen bu yapı genellikle sürüngenlerde, kuşlarda ve balıklarda bulunmaktadır. Araştırmalarda insanlarda da kullanmadıkları üçüncü bir göz kapağı olması yönündedir.

Göz kapakları normalinden düşük seviyelerinde ise buna pitoz adı verilir. Kişiler bunu kaşlarını kaldırarak yada başlarını geriye iterek denge kurmayı sağlarlar. Bu göz kapağı düşüklüğü ileride gözün tamamen kapanmasına sebep verebilmektedir. Göz kapaklarında oluşan ödemler, tümoral durumlar, lens kullanımları, yada yaşa bağlı olarak gevşeyebilir sarkmasına sebep verebilir.

Şeker hastalığı ve tansiyonda göz kapağı düşüklüğüne neden olabilmektedir. Bunu nörolojik olarak araştırmalı, göz kaslarınızı etkileyen kas hastalıkları olabilmektedir.

Eğer sizde göz kapağınızda düşüklüğü fark ettiyseniz bir doktora başvurmalısınız. Hastalık ne kadar erken teşhis edilirse tedavi şekli o kadar etkili olmaktadır. Kapak düşüklüğü yol açan sebebe bağlı olarak kapak kaldırma operasyonu yapılabilmektedir.

Göz kapakları normalinden düşük seviyelerinde ise Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık